środa, czerwiec 12, 2024
czwartek, 28 październik 2021 19:32

Jakie są dostępne rodzaje piłek tenisowych?

pilki tenisowe - dotenisa.pl pilki tenisowe - dotenisa.pl pixabay

Istnieje kilka różnych rodzajów piłek tenisowych. Niektóre są bardziej popularne niż inne, a niektóre są droższe od innych. Oto lista najpopularniejszych rodzajów piłek tenisowych.

Warto również zapoznać się z podstawowych pojęciem, związanym z grą w tenisa. Rakieta to narzędzie używane do uderzania piłki podczas gry w tenisa. Najczęstsze rodzaje piłek tenisowych to: gumowe; poliestrowe i skórzane. Piłki tenisowe nie są takie same i istnieje wiele różnych rodzajów tego typu produktów. Wszystkie są w różnych rozmiarach, kolorach, fakturach i gramaturach.

 

Dlaczego stosować profesjonalne piłki tenisowe?

Nowoczesne pilki tenisowe - dotenisa.pl mogą mieć różne kolory i rodzaje, a każdy z nich ma swoje specyficzne właściwości. Rozmiar i kształt piłki również mogą się różnić. Obecnie dostępna jest szeroka gama piłek tenisowych, wiele różnych materiałów i kształtów. Piłka tenisowa jest zwykle wykonana z materiału na bazie gumy, który został pokryty żywicą akrylową w celu zwiększenia trwałości. W przeszłości piłki tenisowe były w większości wykonane z naturalnych materiałów, takich jak skóra bydlęca, korek lub drewno, które można było nasączać wodą, aby były bardziej giętkie, a następnie można było formować je ręcznie lub maszynowo.

Gdzie wykorzystuje się piłki tenisowe?

Piłki tenisowe są używane w większości meczów tenisowych. Można znaleźć różne rodzaje piłek tenisowych, ale najbardziej popularna jest mieszanka poliestrowo-bawełniana. Piłki tenisowe mają różne kształty i rozmiary, w zależności od rodzaju gry i poziomu umiejętności konkretnego zawodnika.

Oto najczęstsze rodzaje piłek tenisowych:

  • Tenisowe piłki z mieszanki poliestru/bawełny
  • Poliestrowe piłki tenisowe
  • Piłki tenisowe z tkaniny syntetycznej

Różne piłki tenisowe są podzielone na różne typy w zależności od ich wagi, rozmiaru i konstrukcji.

Piłki tenisowe podzieliliśmy według kilku kryteriów. Dopasowujemy je do wieku i poziomu zawodników, boiska i celu. W ofercie sklepu internetowego znajdują się między innymi piłki juniorskie różniące się wykonaniem, materiałem, rozmiarem, wagą od produktów przeznaczonych dla dorosłych graczy. Biorąc pod uwagę dużą popularność mączki - niektóre rodzaje piłek tenisowych są przeznaczone głównie do niej. Wówczas spotykane jest oznaczenie Clay Court. Wśród dostępnego asortymentu możesz liczyć między innymi na piłki treningowe, zwane również bezciśnieniowymi. Odznaczają się one większą trwałością niż piłki ciśnieniowe (czyli te wykorzystywane na treningach przez zawodowców i podczas turniejów tenisowych).