sobota, maj 18, 2024
poniedziałek, 30 sierpień 2021 15:28

Jaką pompę do opryskiwacza wybrać

pompy i części do opryskiwaczy pompy i części do opryskiwaczy

Opryskiwacz to urządzenie, które jest na szeroką skalę wykorzystywane w wykonywaniu oprysków przeciwko owadom, grzybom i chwastom. Chętnie jest stosowany także w przypadku nawożenia roślin płynnymi nawozami.

Okazuje się, że urządzenie ułatwia i usprawnia pracę, dając nam komfort. Jak działa opryskiwacz? Jaką pompę do opryskiwacza wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas doboru? O czym pamiętać?

 

Jak działa opryskiwacz ciśnieniowy?

Opryskiwacz ciśnieniowy kojarzy się głównie z ogrodnictwem. W tym wypadku wyróżniamy ręczne modele, które wyprowadzają płyn ze zbiornika podczas naciśnięcia dźwigni. Jeśli chcemy zachować ciągłość strumienia płynu, trzeba szybko i mocno naciskać dźwignię, co bywa kłopotliwe. Inną opcją jest zwiększenie ciśnienia w zbiorniku. Tutaj naciśnięcie dźwigni jest jedynie otwarciem zaworu, za pomocą którego płyn przepływa do dyszy.

Tak działa zarówno ręczny opryskiwacz, jak i wersje naramienne oraz plecakowe. Podczas doboru opryskiwacza ciśnieniowego, zastanówmy się, na jakich funkcjach nam zależy. Do aplikacji niewielkiej ilości płynu wystarczy opryskiwacz ręczny ciśnieniowy, gdzie objętość zbiornika może wynosić od 0,5 do 2 litrów. Bardzo ważne znaczenie dla prawidłowej pracy mają dysza i zawór. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w droższe urządzenia z metalowymi elementami, które są trwalsze od sztucznych tworzyw. Metal niweluje ryzyko odkształcenia i uszkodzenia sprzętu. 

Jak wybrać pompę do opryskiwacza?

Aby opryskiwacze spełniały swoją rolę, muszą bazować na odpowiedniej konstrukcji. Jednym z najważniejszych elementów w tym przypadku jest pompa do opryskiwacza (w pompy i części do opryskiwaczy możesz zaopatrzyć się w firmie Agro-Tech Junoszyn), która zagwarantuje nam efektywność oprysku i komfort pracy. Kluczowym parametrem jest tu moc odpowiednio dopasowana.

Im większa moc, tym większy zbiornik można podłączyć do sprzętu. Co ciekawe, z pewnością dzięki temu łatwiej poradzimy sobie z obsługą ramion i dysz o dużej długości. Nie zapominajmy o tym, że większa moc pompy generuje też większe zużycie energii. Warto zatem znaleźć takie rozwiązanie, które będzie najbardziej optymalne i da nam wygodę. 

Najważniejsze cechy pompy do opryskiwacza

Kolejne ważne cechy pompy do opryskiwacza to wysoka jakość i niezawodne działanie. Dobrym pomysłem jest dobranie takiego urządzenia, które jest produkowane przez firmy znane i cenione na rynku. Dzięki doświadczeniu taka marka zaproponuje nam nowoczesne i godne uwagi pompy, które będą odznaczać się funkcjonalnością i niezawodnością. Producenci oferują zarówno urządzenia klasyczne, jak i łączące w sobie nowoczesne cechy z atrakcyjną ceną. 

Jeśli zdecydujemy się na zakup pompy do opryskiwacza, nie warto ulegać pozornej oszczędności. Rolnicy często ulegają niskim cenom i dużym promocjom. Niestety w takim wypadku może okazać się, że jakość pozostawia wiele do życzenia. W efekcie wydajemy pieniądze na sprzęt, który posłuży nam jedynie przez krótki czas. W związku z tym niewiele zyskamy, a wiele stracimy. Dobranie idealnej pompy do opryskiwacza nie jest łatwym zadaniem. Warto poszukać ciekawych opcji, jakie daje rynek oraz sklepy online. 

Solidne wykonanie i wydajność

Bardzo często podczas zakupu zastanawiamy się, jaką pompę do opryskiwacza wybrać i o czym pamiętać. Istotne jest to, aby zadbać o pompę wydajną i solidną, która posłuży nam przez długi czas. Wybór idealnej pompy wiąże się przede wszystkim z jej wydajnością. Parametry urządzenia muszą uwzględniać pojemność, liczbę rozpylaczy i wydatek rozpylacza. Orientacyjną wartością, jaką się przyjmuje w tym przypadku, jest wydatek przypadający na każdy rozpylacz na poziomie ok. 3-3,5 l/min. Wydajność pompy określa specjalna formuła matematyczna. 

Odpowiadając na pytanie, jaką pompę do opryskiwacza wybrać, warto mieć na względzie dobrą jakość i własne potrzeby. Sprawdzone rozwiązania i produkty od cenionych producentów z pewnością spełnią swoją rolę. Wykorzystują oni wysokiej jakości komponenty, dzięki czemu pompa posłuży nam bardzo długo. Opryskiwacze to urządzenia solidne, które pełnią kilka funkcji. Sercem każdego z nich jest porządna pompa.