sobota, maj 18, 2024
czwartek, 26 sierpień 2021 15:40

Cud natury blisko Krakowa czyli Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia soli w Wieliczce Kopalnia soli w Wieliczce

Wielicka kopalnia soli to miejsce przyciągające rzesze turystów z całego świata, a wspomnienia na długo pozostają w pamięci. Położona jest bardzo blisko Krakowa, dlatego warto uwzględnić ją w planie zwiedzania.

Zobacz, dlaczego warto się tam wybrać i sprawdź jak zorganizować zwiedzanie kopalni.

Kopalnia w Wieliczce – zachwycające podziemne jeziora i komory

Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce może odbywać się na kilka sposobów, gdyż dostępnych jest kilka różnych tras. Najbardziej popularna jest trasa turystyczna, a w trakcie jej zwiedzania zobaczysz podziemne jeziora solankowe, komory solne oraz prawdziwą perełkę, czyli kaplicę św. Kingi. Jest ona w całości wykuta w soli, łącznie z wszelkimi ozdobami i żyrandolami.

Podczas zwiedzania trasy turystycznej pokonasz ok. 3,5 km oraz ok. 800 schodów, dzięki czemu dotrzesz na poziom 135m poniżej poziomu gruntu. Całość zajmie Ci ok. 2,5 godziny, a wspomnienia z tej wyprawy z pewnością będą Ci towarzyszyć jeszcze przez bardzo długi czas.

Jak dostać się do Wieliczki?

Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce możesz zorganizować samodzielnie, gdyż miasto to jest dobrze skomunikowane z Krakowem. Wystarczy wsiąść w pociąg na Dworcu Głównym lub w Krakowie Płaszowie i w ciągu kilkunastu minut wysiąść w pobliżu Kopalni. Można do niej dotrzeć również komunikacją zbiorową, busami prywatnych przewoźników czy własnym samochodem. Możliwości jest wiele, a każda z nich pozwala dopasować środek transportu do swoich potrzeb.

Jak zorganizowane jest zwiedzanie?

Kopalnia Soli w Wieliczce może być zwiedzana wyłącznie pod opieką przewodnika. Z oferty tej mogą skorzystać zarówno grupy zorganizowane, jak i pojedynczy zwiedzający, którzy dołączają do grup organizowanych przy zakupie biletów. Bilety można zakupić w kasie kopalni, ale znacznie wygodniejszą opcją jest zakup biletu przez Internet. Dzięki temu można wybrać dogodną godzinę wejścia i ma się pewność, że uda się wejść do kopalni.

Zorganizowana wycieczka do Kopalni w Wieliczce

Alternatywą dla samodzielnej organizacji wycieczki do Wieliczki jest skorzystanie z oferty wycieczek zorganizowanych. Wówczas wystarczy wybrać dzień zwiedzania, a organizator zajmie się logistyką, załatwieniem biletów i przewodnika w odpowiednim języku. To bardzo wygodna opcja, bo po Twojej stronie zostaje jedynie stawienie się w określonym dniu w wyznaczonym miejscu, a pozostałe sprawy organizacyjne zupełnie Cię nie dotyczą. Dzięki temu możesz w pełni skupić się na podziwianiu wnętrza wielickiej kopalni.