sobota, maj 18, 2024
środa, 18 sierpień 2021 19:03

Wyjeżdżasz na wakacje? Sprawdź zakres i warianty ubezpieczenia podróżnego!

Ubezpieczenie podróżne Ubezpieczenie podróżne adobestock

Twój urlop już wkrótce? Wszystko zaplanowałeś? Upewnij się, czy masz ubezpieczenie podróżne i dowiedz się, co powinno zawierać!

Ubezpieczenie podróżne – czy warto je kupić przed wyjazdem?

Sytuacja na świecie przynajmniej chwilowo wygląda na nieco ustabilizowaną, ujednolicają się też niektóre przepisy dotyczące podróżowania, nie dziwi zatem, że coraz więcej z nas planuje kolejne urlopy. Wybór celu jest ogromny, z pewnością nie zabraknie też interesujących atrakcji. Do wyjazdów nie zniechęcają nas nawet większe niż dawniej formalności. W tej gorączce przed wyjazdem nie możesz zapomnieć jednak o absolutnie kluczowym elemencie przygotowań – czyli zakupie ubezpieczenia turystycznego. Zasadniczo nie ma większego znaczenia to, z kim, gdzie czy na jak długo wyjeżdżasz – ubezpieczenie podróżne jest niezbędne, gdyż to właśnie ten dokument zapewnia Ci niezbędną ochronę i pomoc w nieprzyjemnych okolicznościach. Może być to np. uraz czy choroba, kradzież czy zagubienie bagażu lub zupełnie inne wydarzenia, które będą objęte polisą. Oczywiście nie życzymy Ci takich przygód, jednak nigdy nie wiesz, co Cię czeka – dlatego lepiej zawczasu się ubezpieczyć. Tylko jak wybrać najlepszą polisę?

Zakres i warianty ubezpieczenia podróżnego

W sieci czy biurach stacjonarnych znajdziesz bardzo bogaty wybór ubezpieczeń podróżnych – dlatego też istnieje ogromna szansa, że prędzej czy później dotrzesz do polisy, która w pełni Cię zadowoli. Warto jednak pamiętać, aby przy poszukiwaniach ubezpieczenia turystycznego zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, dzięki którym podejmiesz optymalną decyzję. Przede wszystkim Twoje ubezpieczenie podróżne powinno mieć jak najszerszy zakres. Oznacza to, że w praktyce obejmuje możliwie najwięcej zdarzeń i okoliczności. Drugi istotny element, o którym trzeba pamiętać przy poszukiwaniu ubezpieczenia turystycznego, to sumy gwarantowane. To nic innego jak faktyczne kwoty pieniężne, które mogą zostać przeznaczone na określony typ pomocy. Ponadto podróżując do niektórych krajów, możesz być zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia o określonych parametrach – koniecznie sprawdź to przed podróżą.

Ubezpieczenie podróżne może mieć różną zawartość, zawsze jednak powinno mieć przynajmniej 3 polisy:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia, które pokrywa koszty związane z wizytami lekarskimi, leczeniem czy zakupem leków,
  • ubezpieczenie assistance, które gwarantuje pomoc w transporcie medycznym do innego kraju czy pokryciu kosztów leczenia w późniejszym okresie,
  • ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków), które zapewnia wypłatę świadczenia w przypadku doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wysokość kwoty może być różna, zależnie od procentu trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Zależnie od swoich potrzeb czy preferencji ubezpieczenie podróżne możesz rozszerzyć o dodatkowe warianty pomocy i ochrony. Wśród najczęściej wybieranych i najpopularniejszych polis dodatkowych wymienia się:

  • ubezpieczenie OC,
  • ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z uczestnictwa lub skrócenia wyjazdu,
  • ubezpieczenie od zaostrzenia chorób przewlekłych,
  • ubezpieczenie od powikłań chorób przewlekłych,
  • ubezpieczenie na wypadek skrócenia wyjazdu,
  • ubezpieczenie od zagubienia, zniszczenia i kradzieży bagażu,
  • ubezpieczenie od sportów ekstremalnych.

Jeśli zatem wybierasz się na wakacje lub dopiero planujesz swój urlop, koniecznie wykup odpowiednią polisę ubezpieczeniową. To wydatek absolutnie konieczny i niezbędny, dzięki któremu może nie unikniesz nieszczęśliwego zdarzenia, ale jeśli już do niego dojdzie, możesz liczyć na fachową pomoc. Tym bardziej że pomoc medyczna za granicą może być bardzo droga. Nie czekaj ani chwili i już teraz sprawdź oferty ubezpieczeń podróżnych!