poniedziałek, maj 20, 2024
środa, 11 styczeń 2023 15:45

Dlaczego warto korzystać z SMS Api?

SMS Api SMS Api mat.prasowe

Bogata dokumentacja techniczna, praktycznie nieograniczone możliwości integracji i masowa wysyłka SMS — aplikacja dedykowana, czyli SMS Api znacznie ułatwia prowadzenie komunikacji marketingowej w firmie. Ciągle zastanawiasz się, czy warto się na nią zdecydować? Przeczytaj ten krótki artykuł.

 

Czym jest SMS Api?

Najprościej mówiąc, SMS Api, czyli Application Programming Interface to oprogramowanie, które umożliwia wysyłkę i odbiór SMS niezależnie od systemu, na którym pracuje dana firma. SMS Api można zintegrować z praktycznie każdym systemem czy aplikacją. Dzięki temu uniwersalnemu rozwiązaniu możesz w prosty sposób zaplanować swoją kampanię marketingową SMS i np. uzależnić ją od czynności, które Twój klient wykonuje w obrębie Twojego systemu.

SMS Api umożliwia więc:

 • hurtową wysyłkę SMS,
 • odbiór wiadomości tekstowych,
 • personalizację treści na podstawie płci, wieku czy zainteresowań danego odbiorcy,
 • planowanie wysyłki SMS-ów z wyprzedzeniem,
 • dodawanie linków lub kodów QR w treści SMS-a,
 • analizę wszystkich kampanii pod względem skuteczności.

Dobrze wykorzystane oprogramowanie jest pierwszym krokiem do zwiększenia konwersji danej kampanii marketingowej. W dodatku ułatwia ono wysyłkę treści, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z dużą bazą kontaktów.

Dla kogo sprawdzi się aplikacja dedykowana?

SMS Api to rozwiązanie uniwersalne. Mogą więc z niego korzystać firmy z każdej branży - małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Prostota korzystania z systemu oraz jego nieograniczone możliwości sprawiają, że planowanie i wdrażanie kampanii SMS jest dużo prostsze. To niezwykle ważne w świecie, w którym klienci oczekują nieustannego kontaktu ze strony firm. W dodatku musi on być interesujący i spersonalizowany, a to właśnie możliwe jest przez wysyłkę SMS.

Najczęściej jednak marketing SMS wykorzystywany jest w:

 • firmach lokalnych, takich jak restauracje, warsztaty samochodowe, salony fryzjerskie czy beauty,
 • branży e-commerce, zarówno do informowania o statusie zamówienia, jak i do wysyłki SMS-ów marketingowych dotyczących promocji czy spersonalizowanych rabatów,
 • instytucjach finansowych, tj. bankach, firmach pożyczkowych czy windykacyjnych do informowania klientów o promocjach oraz terminach spłaty zobowiązań.

SMS Api — jakie są zalety tego rozwiązania?

Przede wszystkim jest to prostota użytkowania i uniwersalność. Jeśli chcesz w sposób profesjonalny przeprowadzać kampanie SMS, oprogramowanie SMS Api jest wręcz koniecznością. To ono pozwoli Ci na uporządkowanie wszystkich informacji o klientach, stworzenie poszczególnych grup docelowych, automatycznych wiadomości czy odpowiedzi. SMS Api to również świetny sposób na organizację konkursu lub loterii SMS-owej.

Dla firm korzystanie z tego typu oprogramowania oznacza:

 • oszczędność czasu: stworzenie wzorów wiadomości, ich zaplanowanie i wysyłka jest niezwykle intuicyjne i nie wymaga skomplikowanych umiejętności,
 • niskie koszty: cena wysyłki jednego SMS-a to zaledwie kilka groszy, korzystanie z SMS Api również nie kosztuje dużo,
 • uniwersalizm: aplikację mogą wykorzystywać firmy z różnych branż ze względu na szerokie możliwości integracyjne,
 • większą lojalność klienta: profesjonalnie wyglądające wiadomości SMS budują wizerunek marki.