środa, czerwiec 12, 2024
czwartek, 02 luty 2023 21:03

Zalety palet tekturowych

palety tekturowe palety tekturowe pixabay

Jeśli zastanawiasz się, jakim cudem palety tekturowe mogą mieć tak samo efektywne zastosowanie w transporcie co tradycyjne, jesteś w dobrym miejscu. Rozwiejemy wszystkie wątpliwości. W tym artykule przedstawimy Ci zalety palet tekturowych i opowiemy o tym, dlaczego są lepszym i bardziej ekologicznym rozwiązaniem logistycznym.

 

Czym są palety tekturowe?

Palety tekturowe są inaczej określane jako:

  • palety papierowe;
  • palety kartonowe.

To wykonane z mocnej tektury lekkie i ekologiczne rozwiązania do transportu i magazynowania towarów

Produkcja palet tekturowych opiera się na wykorzystaniu tektury falistej, która dzięki swojej budowie zapewnia satysfakcjonującą nośność finalnego produktu. To oczywiście nie jedyne zalety palet z tektury. Niosą one ze sobą liczne korzyści dla przedsiębiorców. Przeczytasz o nich poniżej.

Zalety palet tekturowych

Jakie są najważniejsze zalety palet tekturowych i dlaczego powinieneś wykorzystać je w biznesie?

  • lekkie (ważą 4-5 kg, podczas gdy tradycyjne ważą nawet do 20 kg!), więc pozwalają zaoszczędzić paliwo podczas transportu, bo znacznie zmniejszają ciężar przewożonego ładunku.
  • Palety z tektury są w pełni biodegradowalne i podlegają recyklingowi. Po zużyciu nie pozostawiają odpadów trudnych do dalszego i ponownego przetworzenia. 
  • Mają nośność statyczną do 1 tony, a nośność dynamiczną i na regale wysokiego składowania do 650 kg. 

To oznacza, że palety kartonowe z tektury falistej dają ogromne możliwości w transporcie. Pozwalają przewozić duże ładunki, jednocześnie same ważą niewiele i pozwalają zaoszczędzić ślad węglowy transportu. 

Przewaga palet papierowych nad tradycyjnymi paletami drewnianymi

Co sprawia, że branża transportowa i logistyczna powinna częściej wybierać palety tekturowe?

  • Przede wszystkim kwestie ekonomiczne! Palety papierowe są nawet kilkukrotnie lżejsze od drewnianych, więc pozwalają zaoszczędzić paliwo i/lub przewozić naraz więcej ładunków. 
  • Klasyczne palety z drewna są trudne w przetworzeniu. Są ciężkie i kłopotliwe w kwestii utylizacji. Ich tekturowe odpowiedniki są w 100% przeznaczone do recyklingu. 
  • Palety tekturowe są pozbawione gwoździ i drzazg, więc są bezpieczniejsze dla obsługujących je pracowników oraz przewożonych delikatnych ładunków.
  • Tektura wykorzystana do produkcji palet sprawia, że w paletach nie lęgną się insekty ani pleśń. Co za tym idzie, palety tekturowe są bardziej higieniczne

Polecany przez nas adres hurtowni produkującej palety tekturowe to miejsce, w którym palety tekturowe produkowane są od zera. A nawet lepiej! Wykorzystywany karton pochodzi z recyklingu, czyli powstałe palety podwójnie służą środowisku! 

Wybierz lekkie palety kartonowe

Masz jeszcze wątpliwości, czy warto dać szansę paletom tekturowym? My nie mamy żadnych! 

Certyfikowane palety tekturowe z surowca makulaturowego to nowa jakość w transporcie. Korzyści, takie jak lekkość i nośność, łatwiejsza i tańsza utylizacja oraz wysokie właściwości higieniczne, to zaledwie część zalet tych produktów.

Przewyższają palety drewniane pod kątem ekologicznym i ekonomicznym. Warto wykorzystać je w biznesie i liczyć zyski