wtorek, maj 28, 2024
piątek, 04 grudzień 2020 16:50

Czy warto kupić Bitcoina?

kantor Biticoin kantor Biticoin

Kryptowaluty to temat elektryzujący, ale często traktowany z dystansem. Dla wielu inwestorów to coś egzotycznego, jak smoczy owoc dla naszej szerokości geograficznej. Pojawia się więc pytanie, czy opłaca się inwestować w coiny?

Świat w 2020 r. zwolnił, choć nie wszystkie dziedziny gospodarki wyhamowały. Taniejące kredyty i obniżka oprocentowania na lokatach zmuszają inwestorów do poszukiwania innych dróg pomnażana kapitału. Nieruchomości stoją puste, bo podróże w dzisiejszych realiach to wyzwanie, a więc nie jest to dobry sposób na alokacje kapitału. Coraz częściej i poważniej mówi się o inwestycji w kryptowaluty. Miejscem, gdzie można je nabyć, jest kantor Bitcoin lub jedna z giełd. Jak to działa?

Kantor kryptowalut - jak działa?

Zasada działania kantoru jest analogiczna do tradycyjnie działający firm, zajmujących się wymianą walut. W przypadku Bitcoin kantor realizuje nawet najmniejsze operacje nieprzekraczające 100 zł. Kwotą graniczną jest 10.000 zł. W zależności od wysokości transferu nabywca jest zobligowany do udostępnienia określonych informacji. Wygląda to następująco:

  • transakcje do 100 zł - nie potrzeba udostępniać żadnych informacji na temat kupującego,
  • transakcje w przedziale 101 zł - 1000 zł - potwierdzenie płatności kodem SMS,
  • transakcje 1001 zł - 10000zł - potrzebna jest jednorazowa weryfikacja tożsamości. Nie jest to jednakjednoznaczne z zakładaniem konta. Dane KYC (Know Your Customer) przypisywane są do wskazanego adresu e-mail i użytkownik nie musi w przyszłości ponownie przechodzić weryfikacji.

Kantor, to dobre rozwiązanie dla osób, które stronią od upubliczniania swoich danych osobowych. Jednocześnie to opcja dla inwestorów, którzy w celu poznania specyfiki rynku chcą na początku ulokować niewielką kwotę pieniędzy. Zdobywając wiedzę, można zdecydować się na większe kwoty. Gdzie w takim razie zdobywać informacje?

Szukajcie, aż znajdziecie - Bitcoin

Bitcoin - artykuły, to jedno z bardziej wartościowych miejsc w polskim Internecie, gdzie dostępne są informacje o kryptowalutach. Przydatne wiadomości znajdą zarówno początkujący inwestorzy, jak i osoby, które w temacie coinów są bardziej biegłe. Wiedza jest nieodzownym elementem każdej inwestycji. Chcąc realnie zarządzać swoimi aktywami, musimy wiedzieć, jak one działają w rzeczywistości. Oznacza to, że lokując środki w Bitcoina warto wiedzieć, jaka jest jego cena, płynność na giełdach czy perspektywa wzrostu wartości. W ten sposób można zaplanować swoje działania, a także, to kiedy i jak wyjść z inwestycji w dogodnym dla nas momencie.

 Ważne są także informacje płynące z otoczenia, jak choćby regulacje organów kontrolujących. Dla przykładu w Polsce taką instytucją jest Komisja Nadzoru Finansowego. Całość wiedzy przekłada się na efektywność naszej inwestycji, realizację zysków lub ewentualną ochronę przed stratami. Warto to wszystko wiedzieć, a także, znać miejsca, w których pojawiają się najświeższe dane. Dobrze więc zaprzyjaźnić się z jednym lub kilkoma głównymi portalami, będącymi źródłem informacji. Nawet jeśli inwestujemy w długiej perspektywie, to warto wiedzieć, co się dzieje na rynku i jak on reaguje na takie wydarzenia, jak choćby globalna pandemia.

Czy warto kupić Bitcoina? Inwestorzy, których nie satysfakcjonuje oprocentowanie lokat, powinni rozważyć taką opcję. Inflacja na poziomie ok.3% to duże obciążenie dla większości dotychczas znanych form pomnażania kapitału. Bitcoin w okresie od września 2020 r. do grudnia 2020 r. zwiększył swoją wartość o 72% z poziomu 11.000 $ do ponad 19.000 $. Interesujące? Zacznij szukać informacji na własną rękę.