środa, czerwiec 12, 2024
środa, 02 wrzesień 2020 16:08

Gadżety reklamowe w dobie koronawirusa

Maseczki z logo firmy Maseczki z logo firmy

Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia wywróciły nasz świat do góry nogami. Nagle wstrzymano eventy, konferencje, targi... a co z gadżetami reklamowymi? Czy w nowej rzeczywistości nadal mogą one skutecznie odgrywać swoją rolę – a jeśli tak, to które z nich sprawdzają się najlepiej? Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć – zapraszamy do lektury. Wierzymy, że dzięki naszym poradom będziesz mógł dokonać optymalnego wyboru i zakupić artykuły, które wesprą Twoją firmę.

Skuteczne gadżety reklamowe

Zanim świat wstrzymał oddech, stając w obliczu epidemii COVID-19, przedsiębiorstwa mogły korzystać ze sprawdzonych rozwiązań wspierających biznes. Pragnąc zwiększyć rozpoznawalność na rynku, wystarczyło umieścić swoje logo na dobrej jakości upominkach reklamowych. Do najczęściej wybieranych gadżetów należały:

  • smycze,

  • długopisy,

  • kubki,

  • gadżety ekologiczne.

Niestety, obecnie te rozwiązania nie zawsze wystarczają. Sytuacja, gdy część z nas pracuje zdalnie, a spotkania w większych grupach są mocno utrudnione ze względów epidemiologicznych, wymaga zupełnie nowego podejścia do tematu. Nie oznacza to oczywiście, że gadżety reklamowe przestały spełniać swoją funkcję. Przeciwnie – w momencie, gdy Twoi potencjalni odbiorcy mają niespotykane dotąd potrzeby, otworzyło się dla Ciebie nowe pole do popisu. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to odpowiedzieć na nakazy chwili i ofiarować klientom coś, czego dawniej nie używali, a co obecnie bardzo im się przyda.

Nowe warunki – nowe gadżety reklamowe

Zgodnie z decyzją rządu, można już organizować wydarzenia publiczne – rzecz jasna, przy zachowaniu pewnych wymogów sanitarnych. Te, poza ograniczeniem liczby uczestników, nakładają na organizatorów szereg obowiązków związanych z zachowaniem higieny. Jako reklamodawca, możesz wykorzystać te nakazy w kreatywny sposób, umieszczając Twoje logo na produktach, które będą dobrze widoczne podczas takiego spotkania. W kręgu Twoich zainteresowań powinny znaleźć się:

  • długopisy antybakteryjne,

  • wskaźniki temperatury,

  • maseczki z logo firmy,

  • bezdotykowe otwieracze drzwi,

  • żele i płyny antybakteryjne.

Zwróć też uwagę na fakt, że tego rodzaju środki ochrony będą odebrane przez uczestników spotkania w zupełnie inny sposób, niż tradycyjne gadżety reklamowe. O ile bowiem smycz czy breloczek jest pewnego rodzaju zbytkiem, bez którego łatwo można się obejść, o tyle produkty służące bezpośrednio zachowaniu zdrowia wzbudzą w obdarowanym bardzo pozytywne uczucia. Dzięki temu możesz w prosty sposób pokazać, że zależy Ci na dobru Twoich klientów, co wpłynie na ich wybory podczas zakupów.

Maskowanie na piątkę

Spośród gadżetów reklamowych, mających związek z pandemią, na szczególną uwagę zasługują maseczki antybakteryjne z nadrukiem, a także przyłbice i kominy ochronne. W odróżnieniu od pozostałych przedmiotów są one przez cały czas na wysokości wzroku, co sprawia, że skuteczność ich oddziaływania jest bardzo duża.

Gadżety ochronne - gdzie ich szukać?

Oczywiście, aby te produkty spełniły swoje zadania, zarówno w kwestii ochrony zdrowia użytkownika, jak i w charakterze nośnika reklamy, powinny one być wysokiej jakości i ekologiczne. Artykuły tego typu możesz znaleźć m.in. w sklepie internetowym Gratisownia.pl. Mnogość dostępnych opcji oraz szeroka gama kolorystyczna sprawią, że z pewnością znajdziesz coś, co spełni Twoje oczekiwania, a co najważniejsze – zwiększy obroty Twojej firmy.