wtorek, maj 28, 2024
środa, 02 wrzesień 2020 16:22

Jakie są największe giełdy kryptowalut?

Giełda kryptowalut Giełda kryptowalut

Giełdy kryptowalut to serwisy internetowe umożliwiające operowanie wirtualną walutą.

Inwestorzy często szukają informacji na temat wielkości i obrotów poszczególnych platform, które świadczą o wiarygodności danej kryptogiełdy. Największe kryptogiełdy na świecie cieszą się niesłabnącą popularnością gwarantując użytkownikom stabilność i bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji.

Czym jest giełda kryptowalut?

Giełdy kryptowalut to platformy internetowe umożliwiające obrót cyfrowymi walutami. Użytkownicy mogą sprzedawać i kupować kryptowaluty zachowując przy tym pełną anonimowość. Transakcje z udziałem kryptowaluty nie są w żaden sposób kontrolowane przez instytucje finansowe, a jedyne zabezpieczenie stanowi zautomatyzowany system.

Wirtualne monety od lat nie tracą na popularności, a wręcz przeciwnie – obecnie można zauważyć tendencję wzrostową spowodowaną przede wszystkim gwałtownym wzrostem ich wartości. Chociaż taki wzrost może zachęcać do inwestowania w kryptowaluty, niestabilność kursu i wahania cen zwiększają ryzyko inwestycji.

Godne zaufania platformy

Kryptowaluty to pieniądze w formie cyfrowej, które można wykorzystywać jedynie do przeprowadzania transakcji elektronicznych. Nie mają fizycznej formy – można nimi zarządzać za pomocą komputera albo specjalnej aplikacji na telefon stanowiącej elektroniczny portfel.

Obrót kryptowalutami jest możliwy dzięki serwisom internetowym pozwalającym na nabywanie i zbywanie cyfrowych pieniędzy. Kryptogiełdy to platformy niepodlegające organizacjom nadzorującym, na które wpływu nie mają politycy ani instytucje finansowe. Bezpieczeństwo inwestorów zapewniają zautomatyzowane systemy zabezpieczeń chroniące prywatność użytkowników – ich dane i pieniądze.

Ranking giełd kryptowalut przygotowywany jest na podstawie ogólnodostępnych danych pochodzących z oficjalnych źródeł. Aby przygotować zestawienie kryptogiełd, wykorzystuje się dane udostępniane przez Bank Światowy i siedziby poszczególnych firm czy na profilach w mediach społecznościowych. Dzięki temu informacje są wiarygodne, a potencjalni inwestorzy mogą porównać stabilność i wielkość obrotów poszczególnych platform.

Giełdy kryptowalut na świecie

Ranking kryptowalut 2020 wskazuje, że największą popularnością wśród inwestorów cieszy się giełda Binance – obecnie największa światowa giełda kryptowalut. Stosunkowo młoda platforma zdążyła już zbudować swoją markę, dzięki zapewnieniu najwyższego bezpieczeństwa oraz stabilności.

Binance spełnia oczekiwania inwestorów z całego świata – platforma internetowa dostępna jest w kilku językach, w tym w języku polskim. Co ważne, ta giełda kryptowalut ciągle się rozwija. Innowacyjne rozwiązania sprawiają, że serwis jest intuicyjny i przyjazny użytkownikom oferując różnorodne opcje dokonywania transakcji. Do wyboru jest ponad 200 cyfrowych walut, które można kupować także za pomocą kart kredytowych. Kryptogiełda Binance stworzona jest głównie do wymiany walut cyfrowych na inne kryptowaluty, jednak dostępna jest również możliwość dokonywania zakupów i sprzedaży w różnych walutach tradycyjnych.

Warto wiedzieć, że giełda Binance zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych światowych giełd kryptowalut w 2019 roku – rankingu przygotowanym przez portal cryptocompare.com. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się założona w 2012 roku amerykańska giełda Coinbase.