środa, czerwiec 12, 2024
środa, 19 sierpień 2020 10:26

Palety plastikowe - alternatywa dla palet wykonanych z drewna?

Palety plastikowe Palety plastikowe

Palety z tworzyw sztucznych dla wielu zainteresowanych mogą stanowić bardzo dobry zamiennik palet drewnianych. Należy jednak pamiętać, że wszystko ma swoje wady i zalety i tak jest również w przypadku palet plastikowych. O czym więc powinniśmy wiedzieć, zanim podejmiemy decyzje o zakupie palet wykonanych z tworzyw sztucznych? Sprawdźcie sami czytając poniższy tekst!

Palety plastikowe - zalety, ale i wady produktu

Przed zakupem palet plastikowych powinieneś dowiedzieć się najważniejszych informacji o produkcie. Palety wykonane z tworzyw sztucznych zostały docenione szczególnie w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym. Dlaczego? Palety te jest o wiele łatwiej utrzymać w czystości, a do tego są równie wytrzymałe jak palety drewniane lub metalowe. Wybierając palety tworzone nowoczesną metodą formowania wtryskowego, możesz zapomnieć o zabrudzonych i zniszczonych paletach drewnianych, które dotychczas wykorzystywane były w Twoim przedsiębiorstwie. Należy jednak wspomnieć, że w zależności od kształtu palety plastikowej, należy odpowiednio zadbać o jej czyszczenie. O czym mowa? Im więcej otwartych, małych i trudnodostępnych przestrzeni w konstrukcji palety, tym trudniejsze dokładne jej oczyszczenie z nagromadzonych zanieczyszczeń, które zebrały się na niej podczas codziennego użytkowania. Palety plastikowe, jeśli pojawi się taka potrzeba, można wzmocnić specjalnymi metalowymi profilami, które zwiększą stabilność produktu dzięki czemu palety te będą niezastąpione w regałach wysokiego składowania. Oprócz łatwiejszych sposobów czyszczenia oraz stabilności, palety plastikowe cechują się o wiele mniejszą wagą własną, co również ma wielkie znaczenie dla wielu potencjalnych klientów. Palety wykonane z tworzyw sztucznych mogą posiadać wagę własną mniejszą nawet o połowę od dotychczas wybieranych palet drewnianych lub metalowych. Dla większości osób, które z palet plastikowych korzystają na co dzień, największą ich wadą jest zdecydowanie niższa odporność na nacisk spowodowany za dużym obciążeniem. Oczywiście, na odkształcenia spowodowane nadmiernym ciężarem produktów kładzionych na paletę, duży wpływ ma rodzaj tworzywa, z którego jest stworzona, grubość tworzywa sztucznego, a nawet konstrukcja całej palety.

Palety wykonane z tworzywa sztucznego - palety do zadań specjalnych

Po mimo swoich wad, palety plastikowe są coraz częściej wybierane właśnie ze względu na długą listę zalet. Przedsiębiorcy nie muszą się również martwić o wymagania konstrukcyjne i wymiarowe drewnianych europalet typu 1,2 i 3, gdyż palety plastikowe spełniają wszystkie kryteria. Producenci palet wykonanych z tworzywa sztucznego, na specjalne życzenie klienta, wykonują palety antyelektrostatyczne lub pokryte powłoką antypoślizgową, dzięki czemu transport produktów umocowanych na paletach plastikowych jest w stu procentach bezpieczny i przyjemny dla przewoźnika. W ofercie producenta UTZ możemy zakupić palety w rozmiarze 1200x800mm, 1200x1000mm lub tak zwane półpalety 800x600mm, które wykonane będą z najlepszej jakości tworzywa sztucznego. Jeśli zastanawiasz się, która z dostępnych na rynku konstrukcji będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb, koniecznie zapoznaj się z pełną ofertą palet wykonanych z tworzywa sztucznego producenta UTZ. Postaw na najwyższą jakość wykonania, najlepsze materiały oraz gwarancję zadowolenia z wybranych produktów. Nie czekaj i już teraz wybierz konstrukcję, rozmiar, a nawet odpowiedni kolor palet, które okażą się niezastąpione w Twoim przedsiębiorstwie!