czwartek, lipiec 18, 2024
poniedziałek, 31 sierpień 2020 09:33

Fakturowanie w firmie

oprogramowanie do faktur 2020 oprogramowanie do faktur 2020

Przedsiębiorstwo, które jest wyposażone w nowoczesny i profesjonalny program do fakturowania na macOS lub Windows, mocno wyprzedza konkurencję pod względem jakości obsługi. Dlaczego? Otóż transakcję należy sfinalizować jak najszybciej, zanim klient się rozmyśli. Wobec tego nieoceniona jest możliwość wystawienia faktury już podczas spotkania biznesowego.

Aplikacja FakturaLight na macOS,Windows i Android, która umożliwia szybkie i sprawne przygotowanie faktury oraz pozostałych dokumentów sprzedażowych w dowolnym miejscu, przenosi fakturowanie w firmie w nowy wymiar. Co więcej, FakturaLight jest to program do faktur 2020, czyli zgodny z obowiązującymi przepisami prawa. Sprawdźmy zatem, co nowego w tym roku pojawiło się w przepisach i w oprogramowaniu.

Faktura dla obowiązkowego split

Dobrowolny mechanizm, w którym płatność został podzielona na część netto oraz część podatkową, został wprowadzona Ustawą o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz innych ustaw z dnia 1 sierpnia 2017 roku. Nie jest więc nowością. Jednak obowiązek na część branż nałożono 1 listopada 2019 r. W tym samym czasie wprowadzono również nowe normy dotyczące dokumentowania tego typu transakcji. Dokument to faktura split payment (zwana także faktura MPP), która zmieniła się nieznacznie od tradycyjnej faktury VAT. Różnicą jest dodatkowe oznaczenie - dopisek „mechanizm podzielonej płatności”. Przedsiębiorcom zatem zależy, aby sprzedaż z obowiązkowym mechanizmem podzielonej przeprowadzać sprawnie. Wystawienie faktury mechanizm podzielonej płatności w programie do fakturowania FakturaLight, zostało zorganizowana w bardzo prosty sposób. W oknie wystawiania użytkownik musi zaznaczyć jedynie jeden checkbox. Natomiast program automatycznie zamieszcza wymaganą adnotację i przyporządkowuje fakturę do odpowiednich znaczników w JPK.

Faktura do paragonu

Nowy rok 2020 to także nowe regulacje chociażby w zakresie wystawiania faktur na podstawie paragonu. Ustawodawca wprowadził jeden warunek, który zezwala przedsiębiorcy wystawić fakturę tylko w przypadku, kiedy na wystawionym wcześniej paragonie został zamieszczony numer NIP nabywcy. W odniesieniu do tej zmiany, program do faktur z paragonu FakturaLight przygotowano zgodnie z wytycznymi legislatora. Przedsiębiorcom pozostaje jedynie zadbać o to, by drukarka fiskalna posiadała funkcję drukowania NIPu nabywcy na paragonie fiskalnym.

Faktura z numerem BDO

Część przedsiębiorców ma obowiązek zarejestrować się w Bazie Danych o Odpadach, która ma na celu zwiększyć kontrolę gospodarowania odpadami i recyklingu. Marszałek Województwa po rejestracji nadaje przedsiębiorcy indywidualny numer BDO, który powinno umieścić się na wystawianych fakturach sprzedaży lub paragonach. W programie do faktur BDO FakturaLight, użytkownik wprowadza nadany identyfikator BDO do ustawień, który następnie umieszczany jest na każdym wydruku faktury obok numeru NIP.

Fakturowanie jest obecne niemal w każdym przedsiębiorstwie, gdzie dochodzi do sprzedaży towarów lub świadczenia usług. Natomiast ustawodawca nieustannie wprowadza nowe regulacje. Aplikacja FakturaLight, która jest często aktualizowanym oprogramowaniem do faktur 2020, sprawnie przeprowadzi Twoją firmę przez wszystkie nowelizacje.