wtorek, maj 28, 2024
niedziela, 30 sierpień 2020 15:21

Na co zwrócić uwagę wybierając serwis wózków widłowych?

 na co zwrocic uwage wybierajac serwis wozkow widlowych na co zwrocic uwage wybierajac serwis wozkow widlowych

W sieci pod hasłem "serwis wózków widłowych" znajdziecie mnóstwo różnorodnych stron, świadczących usługi naprawy i przeglądów wózków jezdniowych unoszących. Jak wśród wielu ofert znaleźć najlepszą? Na co zwracać uwagę? O co warto zapytać przed podpisaniem umowy? Sprawdźcie!

 

Serwis wózków widłowych czy konserwator?

Czy każdy posiadasz wózków widłowych musi korzystać z usług serwisu? Niekoniecznie. Należy jednak pamiętać, iż bez względu na to, czy firma ma podpisaną umowę serwisowania z salonem czy nie, pojazdy podlegają regularnym przeglądom, które muszą odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta lub wskazanymi w przepisach wytycznymi.

Co w przypadku, gdy nie korzysta się z serwisu wózków widłowych? Należy zatrudnić konserwatora wózków widłowych (może to być też umowa podpisana z pracownikiem samodzielnym z zewnątrz), który będzie się zajmował kontrolowaniem stanu technicznego pojazdów.

Które rozwiązanie jest lepsze? Niewątpliwie, obydwa posiadają swoje wady oraz zalety. Podpisanie umowy z serwisem sprawdza się najlepiej w przypadku większej, intensywnie pracującej, floty wózków. Więcej pojazdów to częstsze awarie czy wymiana części - a serwisy wózków widłowych dysponują zazwyczaj łatwiejszym dostępem do części od producentów lub nawet posiadają własne magazyny. Do tego, wiele z serwisów zapewnia sprzęt zamienny na czas naprawy pojazdu, czy inne atrakcyjne profity.

Zatrudnienie konserwatora wózków widłowych również nie jest złym rozwiązaniem - pracownik jest wtedy na miejscu i w przypadku awarii sprzętu, jego reakcja może być natychmiastowa. Należy jednak pamiętać, iż nie wszystkie naprawy będzie można wykonać od ręki i na miejscu, a pracownika trzeba będzie zaopatrzyć w niezbędne do pracy narzędzia czy urządzenia.

Jak wybrać dobry serwis wózków widłowych?

Przeszukując oferty serwisów, zwróćcie uwagę na kilka ważnych elementów. Przede wszystkim, dobrze, aby serwis był stosunkowo niedaleko od siedziby firmy. Natomiast nie jest to również warunek bezwzględnie konieczny. Wiele serwisów wózków widłowych dysponuje własnym transportem lub/i oferuje tzw. "pogotowie serwisowe" - gwarancję dojazdu do klienta w maksymalnie 24 h po zgłoszeniu awarii sprzętu.


Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Istotny jest nie tylko dostęp serwisu do części zamiennych oraz osprzętu, ale również wystawianie gwarancji na elementy oraz... naprawę wózków. Dzięki tego typu gwarancji, można mieć pewność solidnie wykonanej usługi, a w razie problemu, zgłosić swoje zastrzeżenia.

Przydatne może okazać się również skorzystanie z usług serwisu wózków widłowych, który w swoich usługach posiada możliwość renowacji wózków widłowych. Jeśli wózek widłowy ma służyć przez wiele lat, warto z czasem pomyśleć o jego solidnej odnowie. Pozwoli to zachować dobrą jakość świadczonej pracy i wydajność.

jak wybrac dobry-serwis wozkow widlowych

jak wybrac dobry serwis wozkow widlowych

Podsumowując - o co zadbać wybierając serwis wózków widłowych?

  • szybki czas reakcji na zgłoszenie awarii;
  • dojazd serwisu do firmy;
  • możliwość przeprowadzenia przeglądów UDT przez serwis oraz prowadzenia dokumentacji dla wózków widłowych;
  • własne zaplecze z wymiennymi częściami oraz osprzętem;
  • gwarancja na naprawy oraz części;
  • ewentualnie - dostępna usługa renowacji i odnawiania wózków widłowych.

Dobry serwis wózków widłowych - ale który?

O podpisaniu umowy z serwisem wózków widłowych warto pomyśleć od razu po zakupie urządzenia. Dzięki temu od początku dokumentacja będzie prowadzona we właściwy sposób, a pojazdy będą pod stałym, profesjonalnym nadzorem.


Warto już u dealera czy w punkcie zakupu wózka, zapytać o możliwość skorzystania z opcji serwisowania, gdyż wielu sprzedawców ma w swojej ofercie tego typu usługi. Mowa o np. serwisie wózków widłowych jednego z największych w Polsce składów nowych i używanych wózków widłowych - Lemarpol Wózki Widłowe (tu znajdziesz stronę serwisu), czy serwisie dealera wózków widłowych widłowych marki Manitou (link do strony tutaj). Dzięki temu nie trzeba się martwić już ani o naprawy ani o konserwację urządzeń, które są w dobrych rękach profesjonalistów.


Jeśli istotny jest szybki czas reakcji i minimalizowanie przestojów w pracy, warto znaleźć serwis, który dysponuje, wspominanym już wcześniej, pogotowiem serwisowym. Jedną z takich firm jest Toyota-Widłowe, która posiada w kraju aż 3 punkty serwisowe oraz zapewnia klientom sprzęt zastępczy, jeśli naprawa wózka widłowego trwa dłużej niż 48 godzin (więcej dowiesz się tutaj).

Podsumowanie

serwis wozkow widlowych podsumowanie 

serwis wozkow widlowych podsumowanie 

 

Wybór odpowiedniego serwisu wózków widłowych jest istotną decyzją, którą należy podjąć zaraz po zakupie urządzenia. Wózki jezdniowe unoszące wymagają nadzoru konserwacyjnego oraz skrupulatnie prowadzonej dokumentacji. Wszystko oczywiście ma na celu zapewnienie im jak najdłuższej żywotności, dobrego stanu technicznego oraz bezpiecznej, bezawaryjnej obsługi.

_______________________________________________________________

Magdalena Burdak

Specjalista SEO SEM
www.seolo.pl
Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych

Media

artykuły sponsorowane copywriting