piątek, 29 listopad 2019 16:35

Kurs PDR - podstawowe etapy szkolenia

Kurs PDR Kurs PDR

Każdy kurs, bądź szkolenie jest podzielone na określone etapy. Tak też jest w przypadku kursów PDR, obejmujących swą tematyką usuwanie wgnieceń na karoserii spowodowanych np. przez grad. Kurs ten - w zależności od organizatora - może trwać od kilku dni do nawet dwóch tygodni i to zależnie od stopnia zaawansowania poszczególnych etapów szkolenia.

Etap 1 - podstawowa wiedza

Analizując oferty firm prowadzących kurs PDR, można odnieść wrażenie, że każda w nich prowadzi zajęcia według ściśle określonego schematu.

Na pierwszym etapie kursu (który trwa od dwóch, do pięciu dni) Kursanci poznają teorię usuwania wgnieceń, ucząc się, jak usunąć je od wewnątrz (PDR) i od zewnątrz. W przypadku najkrótszych kursów, połowa pierwszego dnia jest poświęcana na zapoznawanie się z teorią pracy a reszta kursu, czyli od 1.5 do 4.5 dnia, to z kolei czas na realizację zadań praktycznych. Zwykle podczas tego typu projektów Kursanci w dość ograniczony sposób zapoznają się z tematyką prowadzonych zajęć.

Etap II - wiedza specjalistyczna

Kurs PDR może trwać znacznie dłużej. Niektóre z nich prowadzone są nawet przez dwa tygodnie. Owszem, nie zastąpią one doświadczenia, ale za to pomogą zapoznać się z całością realizowanej praktyki.

Jak to wygląda w praktyce? Najczęściej czas poświęca się tutaj na kompleksowe objaśnienie poszczególnych rodzajów uszkodzeń i zdefiniowanie, które z metod byłyby w tym przypadku najlepsze. Co ciekawe, zdecydowana większość tych dwutygodniowych kursów oferuje tyle samo teorii, co kurs podstawowy. Widać więc, jak ważne w tym przypadku jest podejście wykładowców do zadań praktycznych. Reasumując, etap II jest kompleksowym przygotowaniem do dalszej pracy zawodowej. Owszem, jego cena może być i kilkukrotnie wyższa od ceny etapu I, ale i tak warto podjąć taką inwestycję.

Podsumowanie

Każdy kurs PDR jest tak skonstruowany, by zapewnić odpowiedni poziom szkolenia wszystkim, niezależnie od ich technicznego stopnia zaawansowania. I to właśnie dzięki temu, składają się one najczęściej z kilku różnych odmian, dopasowanych do oczekiwań słuchaczy.

Artykuł powstał we współpracy z https://szkoleniepdr.pl

Wyświetlony 241 razy
© 2013-2019 by SN2.EU