piątek, 29 listopad 2019 16:38

Na co zwracać uwagę szukając magazynu do wynajęcia?

Magazyn do wynajęcia Magazyn do wynajęcia
Prowadzący działalność gospodarczą przedsiębiorca niejednokrotnie zmuszony będzie do zwiększenia swojego potencjału magazynowego. Rzecz jasna budowanie samodzielnie takiego obiektu jest dla wielu z nich inwestycją nie do zrealizowania, dlatego też w grę wchodzi tylko wynajem.
Z tym niestety również wiąże się pewien problem, a mianowicie chodzi o wybranie odpowiedniego magazynu na wynajem. Jakie cechy powinien posiadać dobry i przede wszystkim odpowiedni dla danego przedsiębiorstwa magazyn na wynajem?

Po pierwsze lokalizacja

Nie da się ukryć, że najważniejszą cechą obiektu magazynowego, który rozważą się pod wynajęcie, jest jego lokalizacja. Wybranie takiego obiektu, który będzie mieścił się w znacznej odległości od siedziby firmy, będzie generowało tylko niepotrzebne koszta związane z logistyką.
Innym aspektem związanym z lokalizacją magazynu jest jego dobra komunikacja. Rozważane magazyny na wynajem muszą mieścić się w odpowiednio dobrze skomunikowanym rejonie kraju, aby możliwy był do nich wygodny, a co najważniejsze szybki dojazd samochodów transportowych.

Cena wynajęcia magazynu

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem określającym opłacalność wynajęcia danego magazynu, jest oczywiście jego koszt. W tym wypadku konieczne jest określenie tego, co otrzymuje się za daną cenę. Z oczywistych względów nikt nie chce płacić więcej, niż jest to potrzebne, jednak czasem za nieco większą niż rynkową cenę wynajmu, otrzymać można o wiele lepsze wyposażenie magazynu, lub też warunki przechowywania towarów. W takich wypadach warto poważnie rozważyć dopłacenie do wynajmu, ponieważ być może doposażenie odpowiednimi maszynami i sprzętem do obsługi logistycznej magazynu okaże się o wiele kosztowniejsze niż ewentualne oszczędności na wybraniu tańszego magazynu.

Konkretne potrzeby przedsiębiorstwa

Ostatnią, lecz wcale nie mniej ważną sprawą podczas określania odpowiednich cech magazynu, jest charakter posiadanego asortymentu, który miałby być przechowywany w danym magazynie. W końcu zupełnie innych warunków będzie wymagało magazynowanie żywności, innych produktów papierowych, a jeszcze innych materiałów budowlanych.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazyny.online

Wyświetlony 211 razy
© 2013-2019 by SN2.EU