sobota, kwiecień 27, 2024
wtorek, 14 sierpień 2018 15:52

Jak poznać zachowania swoich klientów?

Dzięki pozyskaniu informacji o zachowaniu swoich klientów firma może wyjść naprzeciwko ich oczekiwaniom i zacząć zarabiać jeszcze więcej.

Coraz więcej firm decyduje się obecnie na korzystanie ze specjalnych badan, które skoncentrowane są na klientach. Im większa wiedza na ich temat, tym firma może jeszcze skuteczniej spełniać ich oczekiwania.

Jak jednak poznać zachowania swoich klientów? Wbrew pozorom, informacje na ten temat są dostępne na wyciagnięcie ręki – także dzięki popularnym obecnie programom lojalnościowym.

Program lojalnościowy – szansa na poznanie bliżej swoich klientów

Dzięki programom lojalnościowych firmy mogą nie tylko zdobywać nowych klientów i utrzymać tych już obecnych, ale również mogą uzyskać wiele wartościowych informacji na ich temat.

Nowoczesne systemy do prowadzenia programów lojalnościowych jak Zencard  pozwalają na uzyskanie szeregu informacji, które związane są z decyzjami zakupowymi klientów. Dotyczą one między innymi najczęściej wybieranych produktów i kategorii produktów, częstotliwości robienia zakupów, wydawanych kwot.

Wbrew pozorom, są to bardzo wartościowe informacje, które następnie mogą być wykorzystane do stworzenia efektywnego programu marketingowego wspierającego sprzedaż w firmie.

Jak wykorzystać informacje o zachowaniu klientów?

Informacje na temat zachowań zakupowych klientów niosą ze sobą wiele wartościowych wskazówek co do tego, jak firma powinna zmodyfikować swoją ofertę, a także pozwalają na spersonalizowanie przekazu do każdego klienta dla jego jeszcze większej efektywności.

Firma może przeprowadzić optymalizację produktów, czyli stworzyć taką ofertę, która będzie obejmowała produkty najczęściej wybierane przez klientów, co pozwala na zmaksymalizowanie zarobków.

Również informacje o zachowaniu klientów pozyskane przez system Zencard pozwalają na dokonanie personalizacji przekazu – klient może wtedy otrzymywać rekomendacje zgodnie ze swoimi poprzednimi decyzjami zakupowymi. To zwiększa szansę na zakup, a tym samym przekłada się na lepsze zyski dla firmy.