wtorek, 07 kwiecień 2020 18:35

Wyprawka dla noworodka − niezbędne kosmetyki

Wyprawka dla noworodka Wyprawka dla noworodka

Kiedy dziecko przychodzi na świat, młodzi rodzice są pełni obaw o problemy zdrowotne, z którymi być może będą musieli się zmierzyć. W końcu pielęgnacja dziecka to istotna część opieki nad maluszkiem. Dlatego dobrze jest przygotować sobie wcześniej niezbędne kosmetyki dla noworodka.

 

Kosmetyki dla noworodka i dla niemowlaka to jedna z najważniejszych części wyprawki. Wynika to z tego, że skóra małego dziecka jest bardzo wrażliwa. Łatwo się przesusza i podrażania. Do tego dochodzą dolegliwości skórne, które często dotykają noworodki – prosaki, trądzik noworodkowy, odparzenia czy ryzyko atopowego zapalenia skóry. Codzienna pielęgnacja dziecka jest niezbędna, aby zapobiegać wielu tym problemom. Przyczynia się do tego, że dziecko ma zdrową skórę, a rodzice mniej stresu na głowie. Dlatego poniżej wymieniamy kosmetyki dla niemowlaka i noworodka, które powinny znaleźć się w domu rodziców takich maluchów.

Żel do kąpieli dla niemowląt

W przypadku żelu do kąpieli dobrze jest od razu zrobić sobie zapas, ponieważ będziemy używać go bardzo często. Do kupienia są np. żele do kąpieli połączone z szamponem i taki właśnie kosmetyk wystarczy na pierwszy rok życia. Jeśli wystąpią problemy typu ciemieniucha, można zastosować specjalne olejki na ciemieniuchę dla niemowląt.

Zasypka lub krem przeciw podrażnieniom

Pomimo częstej zmiany pieluszek istnieje duże ryzyko, że na skórze pupy pojawi się odparzenie. Czasami po prostu ciężko nadążyć ze zmianą pieluchy i zanim się spostrzeżemy, skóra ulegnie podrażnieniu. Dlatego ważne jest stosowanie kremów przeciw odparzeniom przy każdym przewijaniu oraz poprzedzanie tej czynności myciem skóry ciepłą wodą z płynem. Takie kosmetyki tworzą ochronną warstwę na pupie naszego maluszka nie dopuszczając jej do bezpośredniego kontaktu z nieczystościami.

Żel na ząbkowanie

Ząbkowanie u niemowląt to nieprzyjemny czas dla rodziców. Nikt przecież nie chce patrzeć na cierpienia swojego dziecka. Dlatego, kiedy wrzynają się pierwsze ząbki, warto ukoić ból i swędzenie stosując np. apteczny żel na ząbkowanie bez recepty. Taki żel posiada w sprzedaży praktycznie każda apteka internetowa. Łagodzi on ból i swędzenia oraz ma właściwości chłodzące.

Pielęgnacja dziecka

Pielęgnacja dziecka

Balsam z emolientami lub oliwka

W sytuacji suchości skóry u niemowląt zaleca się stosowanie specjalnej linii kosmetyków do ciała z emolientami. Są to składniki o właściwościach mocno nawilżających, natłuszczających i zmiękczających. Służą łagodzeniu świądu oraz stanów zapalnych. Aby zapobiegać przesuszeniu skóry, można stosować także oliwkę dla niemowląt po każdej kąpieli. Smarowanie warto połączyć z relaksującym i delikatnym masażem, który uspokoi dziecko.

Mleczko przeciwsłoneczne

Kosmetyki przeciwsłoneczne dla dzieci z wysokiem filtrem to konieczne uzupełnienie kosmetyczki niemowlaka podczas letnich wakacji czy spaceru w słońcu. Należy szczególnie poważnie podejść do kwestii zapobiegania oparzeniom słonecznym i stworzyć skuteczną barierę przed promieniowaniem UV. W przypadku niemowląt zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem, co najmniej UV50.

Płyn do dezynfekcji

Choć nasze mamy i babcie do dezynfekcji kikuta pępkowego stosowały spirytus, obecnie istnieją bezalkoholowe i łagodniejsze środki. Np. Octenisept, którzy likwiduje zarazki skutecznie, a mim to jest łagodny dla skóry dziecka. Można go stosować na wszystkie małe ranki i skaleczenia.

Wyświetlony 37 razy
© 2013-2019 by SN2.EU