wtorek, 13 sierpień 2019 18:46

Konto dla młodzieży, czyli co ciekawego może zawierać oferta banku?

Konto dla młodych Konto dla młodych

Żyjemy w świecie, w którym każdy potrzebuje konta bankowego – nawet osoby młode, które dopiero przekroczyły próg dorosłości.

Warto zadbać, by miały one założone odpowiednie konto dla młodzieży, które oprócz tego, że okaże się tanie w utrzymaniu, to będzie charakteryzowało się szeregiem dodatkowych, bardzo ciekawych możliwości.

Konto dla młodzieży – niestandardowe propozycje!

Oczywiście konto dla młodzieży – podobnie zresztą, jak i dla każdego innego użytkownika – powinno być jak najtańsze. Nie powinny być pobierane żadne opłaty z tytułu jego użytkowania, czy też z tytułu wykonywania przelewów krajowych. Konto powinno też gwarantować możliwość darmowego wypłacania środków z dowolnego bankomatu – w tym także znajdującego się za granicą.

Jednak oprócz tych podstawowych cech, warto zwrócić uwagę na dodatkowe możliwości, jakie może nieść ze sobą wybrane konto. Banki posiadają oferty dedykowane właśnie młodym ludziom (najczęściej w wieku 18 – 26 lat), które mogą okazać się zarówno satysfakcjonujące, jak i trafiające w oczekiwania młodych klientów.

Nagroda za dobre wyniki w nauce? To możliwe!

Niektóre banki oferują np. dodatkowe pieniądze studentowi, który będzie osiągał dobre wyniki w nauce. Wystarczy przekroczyć określoną średnią ocen, a konto dla młodzieży będzie zasilone dodatkowymi środkami. Nie są to oczywiście jakieś astronomiczne kwoty, ale przecież każdy ucieszy się nawet z dodatkowych kilkudziesięciu złotych.

Konkursy – często organizowane przez banki

A może skuszą Cię np. konkursy oferowane przez banki? Zdarza się, że instytucje finansowe losują chociażby różnego rodzaju bilety dla swoich klientów. Jeśli masz odrobinę szczęścia - lub po prostu lubisz brać udział w loteriach – dobrze jest przyjrzeć się tego typu ofertom. A nuż, bilet na koncert gwiazdy rocka trafi się właśnie Tobie?

Specjalne programy oszczędzania

Kto jak kto, ale wielu młodych nie potrafi oszczędzać. Konto dla młodzieży może na szczęście posiadać specjalne funkcje, które pomogą w oszczędzaniu – np. poprzez sygnalizowanie zbyt dużych wydatków, czy też poprzez przekazywanie pewnej kwoty pieniężnej na dodatkowe subkonto zawsze podczas transakcji finansowej. Może okazać się to bardzo pomocne!

Nowoczesne metody płatności

Młodzież od zawsze charakteryzowała się pędem za nowoczesnością i nie inaczej nie jest w przypadku transakcji finansowych. Wśród młodych osób popularyzują się metody płatności telefonem, konto dla młodzieży powinno więc obsługiwać płatności BLIKiem, HCE, Google Pay, czy Apple Pay. Coraz więcej kont posiada takie możliwości i warto zwrócić na nie dodatkową uwagę.

Konto z ciekawymi możliwościami

Konto dla młodzieży nieco różni się od klasycznego konta bankowego, bogatsze jest bowiem o atrybuty dedykowane młodszemu odbiorcy. Ważne przede wszystkim, by było ono jak najtańsze w utrzymaniu, jak również oferowało młodemu odbiorcy szereg bonusów. Zapewni to jego maksymalną satysfakcję i użyteczność.

Czytany 85 razy
© 2013-2019 by SN2.EU