czwartek, 04 lipiec 2019 18:28

Kiedy warto założyć bloga o rodzicielstwie?

Dziecko Dziecko

Zastanawiasz się, czy założyć bloga parentingowego? Decyzja o jego prowadzeniu powinna być przemyślana. Na blogu będziesz przecież dzielić się faktami ze swojego prywatnego życia, a od swoich czytelników możesz otrzymać nie tylko aprobatę, ale również wiele nieprzychylnych opinii.

Aby pomóc Ci podjąć decyzję poniżej przedstawiamy listę kilku sytuacji, kiedy warto założyć tego typu bloga.

Sytuacja 1: Spodziewasz się dziecka

Właśnie dowiedziałaś się, że zostaniesz mamą? Czujesz radość, ale również obawę, bo nie wiesz, co przyniosą Ci kolejne miesiące? Może to czas, by znaleźć wiernego powiernika Twoich myśli. Blog parentingowy będzie doskonałym miejscem, gdzie będziesz mogła dzielić się swoją niepewnością, sama sobie zadawać pytania oraz analizować własne uczucia. Pamiętaj jednak, że blog jest rodzajem pamiętnika, do którego dostęp mają także inni. Dlatego miej świadomość, że Twoje myśli i emocje będą poddane nieustannej ocenie innych, zupełnie nieznanych Ci osób. Jeśli jednak jesteś gotowa nie tylko na słowa otuchy, ale również na te niemiłe, działaj. Jesteśmy przekonani, że jeśli będziesz autentyczna, zyskasz wielu wirtualnych przyjaciół, którzy będą wspierać Cię w ciąży.

Sytuacja 2: Jesteś świeżo upieczonym rodzicem

Po miesiącach radosnego oczekiwania na świecie wreszcie pojawił się ono - wymarzone dziecko, które stało się Waszym oczkiem w głowie. Jego piękne paluszki i słodka buzia wprawiają Was w zachwyt, dlaczego więc nie podzielić się ze światem Waszym szczęściem? Blog parentingowy to miejsce, gdzie będziesz mógł na bieżąco dzielić się postępami Twojego dziecka. Spróbuj i przekonaj się sam, jak wiele pozytywnej energii da Ci dzielenie się informacjami o rozwoju Twojego dziecka.

Sytuacja 3: Chcesz podzielić się swoją wiedzą

Być może jesteś rodzicem z dłuższym stażem i masz o wiele większe doświadczenie w opiece nad dzieckiem niż Twoi koledzy, którzy dopiero, co tu dużo mówić, "raczkują" w tej branży. Z drugiej strony założenie bloga parentingowego nie jest jedynie przywilejem osób, które mają dziecko. Równie dobrze o tematach dotyczących rodzicielstwa oraz dzieci mogą wypowiadać się specjaliści - psycholodzy, lekarze, pedagodzy - którzy swoją wiedzę czerpią nie tyle z doświadczenia rodzinnego, co zawodowego.

Sytuacja 4: Szukasz wsparcia innych rodziców

Czujesz, że kompletnie nie odnajdujesz się w roli rodzica? Nie przejmuj się. Blog parentingowy będzie świetną odskocznią od codziennych obowiązków. Co więcej, zapisując swoje myśli szybko zdasz sobie sprawę, że większość problemów można bardzo łatwo rozwiązać. Nie należy się tylko poddawać. W sieci znajdziesz wielu rodziców, którzy mają podobne doświadczenia, a blog będzie platformą, na której będziecie mogli się spotkać i porozmawiać o Waszych pociechach, choćby w komentarzach.

Wyświetlony 121 razy
© 2013-2019 by SN2.EU