środa, 18 kwiecień 2018 10:41

Idealny prezent dla Twojego dziecka – obozy językowe w Wielkiej Brytanii

Z badań, jakie przeprowadził Ulrich Ammon z uniwersytetu w Dusseldorfie wynika, że angielski to dla 527 mln ludzi język ojczysty. Jego znajomość daje możliwość studiowania za granicą, a w przyszłości zdobycia lepszej pracy. Dodatkowo wyjazdy edukacyjne np. obozy językowe w Wielkiej Brytanii to nie tylko nauka, ale też przygoda. Jak wybrać odpowiedni wyjazd?

 

Co daje znajomość języka angielskiego?

Znajomość języka angielskiego to szansa na lepszą pracę nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Jak informuje Puls Biznesu „W 2016 r. pojawiło się w KRS aż 7,1 tys. nowych spółek z udziałem kapitału zagranicznego. To rekord wszech czasów.Liczba rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) dowodzi, że Polska jest ciągle atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów zagranicznych, którzy widzą w naszym kraju potencjał do zarabiania.”2017 to kolejny rok, kiedy w siłę urosły zagraniczne korporacje, które zatrudniają tysiące Polaków.

Odpowiednio szybko rozpoczęta nauka języka obcego np. już w szkole podstawowej to idealny pomysł, ponieważ mózg dzieci nastawiony jest na szybkie i efektywne uczenie się. Daję to możliwość w późniejszych latach nauki, zdobywania wiedzy na zagranicznych uczelniach. Może to zaowocować znalezieniem wymarzonej pracy w kraju i zagranicą.

Inwestując w edukację językową dziecka, warto pomyśleć o zagranicznym obozie językowym. Ich największą zaletą jest ciągły kontakt z językiem zarówno w mowie np. zajęcia, radio, telewizja, rozmawiający ludzie w bliskim otoczeniu, jak i w piśmie np. gazety, reklamy w mieście, materiały i ćwiczenia czytane w trakcie zajęć. Dzięki temu dziecko otoczone językiem obcym uczy się bez przerwy, a do tego nowe,atrakcyjne miejsce stymuluje i zachęca do rozmowy w danym języku.

Język angielski jest na tyle popularny, że przydaje się także w trakcie podróżowania po świecie. Dzięki jego znajomości znika w większości problem bariery językowej. Wyjazd staje się przyjemniejszy, bo pozbawiony codziennych sytuacji stresowych związanych z porozumiewaniem się z lokalnymi mieszkańcami kraju.

Kurs angielskiego w Wielkiej Brytanii – jak wybrać odpowiedni?

Dobrze dopasowany do potrzeb dziecka wyjazd to świetny pomysł na prezent. Jak go wybrać? Przede wszystkim, ważne jest zastanowienie się nad wyborem dokładnej lokalizacji. W tym celu poczytaj, jaka jest propozycja danej firmy np. Londyn, Cambridge, Brighton, Bournemouth czy Eastbourne. Zobacz, co te miasta oferują pod kątem atrakcji takich jak: zabytki, miejsca rozrywki, imprezy cykliczne w trakcie trwania wyjazdu itp. elementy, które leżą w obszarze zainteresowań Twojego dziecka.

 

 

Ważną kwestią jest dopasowanie takiego wyjazdu do charakteru, wieku i predyspozycji dziecka. Wybierając kurs angielskiego w Wielkiej Brytanii,zastanów się nad tym:

  • jakie są zainteresowania dziecka np. czy lubi zwiedzać zabytki czy raczej woli wesołe miasteczko,
  • jaki jest stopień jego samodzielności,
  • w jakiej grupie wiekowej czuje się najlepiej,
  • jakie ma doświadczenie w samodzielnych podróżach.

Znając odpowiedzi na te pytania, warto skonsultować się z doradcą edukacyjnym danej firmy. W tym przypadku porada specjalisty jest konieczna, by kurs angielskiego w Wielkiej Brytanii był dobrze dobrany. Będzie wtedy przyjemną i niezapomnianą przygodą. To idealny pomysł na wakacje połączone z nauką. Więcej informacji można przeczytać na tej stronie http://smiletrips.pl/kursy-dla-doroslych/kursy-angielskiego-za-granica/kursy-angielskiego-w-anglii/.

Kursy językowe w Wielkiej Brytanii to połączenie nauki z poznawaniem ludzi z całego świata. Twoje dziecko zyska umiejętności językowe, nowych znajomych oraz przeżyje chwile pełne przygód. Zatem jeśli szukasz prezentu dla swojego dziecka, to wykup mu obóz językowy w Anglii.

© 2013-2020 by SN2.EU