piątek, 16 marzec 2018 09:03

Jaki wybrac dywan do pokoju chlopca?

Dywan w pokoju dziecięcym jest nie tylko elementem dekoracyjnym, ale przede wszystkim ma do spełnienia określone zadania użytkowe. Dzięki dywanowi zabawa w pokoju jest przyjemniejsza i bezpieczniejsza. Aktualnie można wybierać w wielu rodzajach dywanów, w różnych kolorach, o różnych wzorach i motywach przewodnich. To pozwala dopasować dywan do wieku i potrzeb dziecka. Warto więc zastanowić się, jaki dywan sprawdzi się najlepiej w pokoju chłopca.

 

Czym się kierować przy wyborze dywanu do pokoju chłopca?

Wybierając konkretny dywan do pokoju chłopca należy kierować się aspektami wymienionymi powyżej, a więc: estetyką, praktycznością i bezpieczeństwem użytkowania. Ogólnie, przyjmuje się, że do pokoju dziecięcego powinno się wybierać dywany zrobione 
z trzech materiałów: wełny, akrylu i bawełny. Należy wybrać taki dywan, który będzie można bez trudu utrzymać w czystości. Warto też wybierać modele nie wywołujące uczuleń.

Dywan powinien zajmować jak największą powierzchnię podłogi, aczkolwiek nie powinien przysłaniać mebli. To bowiem pozwala go w każdej chwili zwinąć i wytrzepać oraz wyczyścić bez najmniejszego problemu. Dywan w pokoju chłopca zwiększy komfort podczas zabawy, a także zamortyzuje ewentualne upadki. Dekoratorzy wnętrz podkreślają, że spód dywanu powinien być podgumowany, żeby mieć pewność, iż dany dywan do pokoju chłopca nie przesunie się w chwili zabawy. Dywany wełniane poleca się ze względu na to, że są odporne na zabrudzenia, ścieranie się i wgniecenia. Lekko odkształcone włókno będzie też mogło wrócić do swojej dawnej formy. Aczkolwiek, należy mieć świadomość, że dywany wełniane mogą wywoływać alergię i trudno pozbyć się z nich specyficznych zapachów. Natomiast, dywany akrylowe są odporne na mole i grzyby, łatwo się je konserwuje i czyści. Dlatego zaleca się je dla alergików. Niestety, dywany te szybciej tracą kolory. 
Dywany w pokoju dziecięcym powinny mieć krótki włos, gdyż łatwo wyczyścić je z kurzu, plasteliny, czy z resztek jedzenia. A trzeba przyznać, że w przypadku pokoju chłopca łatwość czyszczenia jest priorytetowa. Warto też wziąć pod uwagę to, że długie włosie dywanu utrudnia zabawy klockami lub samochodami.

Kwestie designerskie

Patrząc stricte na design, kiedy wybiera się dywan do pokoju chłopca to oczywiste jest to, że należy dopasować dywan do całości wystroju pomieszczenia. Jak już bowiem wspomniano, dywan ma ozdabiać pokój, ułatwiać zabawę i być łatwy w czyszczeniu. Ostatnim hitem jest wybór dywanów dla chłopców, które przypominają tory wyścigowe bądź boisko do piłki nożnej. Można też wybrać dywany wielokolorowe, które to z pewnością pobudzą wyobraźnię starszych chłopców. W pokojach dziewczynek stawia się na stonowane kolory, natomiast w pokojach chłopięcych można pozwalać sobie na większą awangardę aranżacyjną. Polecane kolory dywanów do pokoju chłopca to: niebieski, zielony i czerwony. Stosując się do powyższych wskazówek można będzie trafnie dopasować dywan, jaki ma znaleźć się w pokoju chłopięcym. Wpłynie on korzystnie na całość aranżacji.

© 2013-2020 by SN2.EU