poniedziałek, 11 wrzesień 2017 06:01

Jaką wybrać szczoteczkę elektryczną dla dziecka?

Wybór elektrycznych dla dzieci jest bardzo duży. Wśród nich znajdują się min. dwie podstawowe wersje – urządzenie na baterię lub z wbudowanym akumulatorkiem. Oprócz tego każda szczoteczka elektryczna dla dzieci charakteryzuje się żywą barwą i ciekawą szatą graficzną, co skutecznie umila dziecku mycie ząbków.


Higiena jamy ustnej – od samego początku

 

Zanim pojawią się dziecku pierwsze ząbki, stosuje się zazwyczaj szczoteczki silikonowe, później myje się dziecku ząbki szczoteczką z miękkiego włosia, a po pierwszym roku życia pastą bez fluoru. Warto dbać o dziąsła i przemywać je po każdym posiłku, nawet wtedy, gdy dziecko nie ma żadnego ząbka. Próchnica, niestety, atakuje bardzo szybko, szczególnie zęby mleczne, które także należy systematycznie kontrolować.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci

Kiedy dziecko zaczyna już więcej rozumieć i nie będzie połykać pasty podczas szczotkowania, można przejść do bardziej zaawansowanego mycia zębów. Pasta z fluorem oraz szczoteczka elektryczna zdadzą egzamin szczególnie wtedy, gdy maluch nauczy się sam myć zęby. Wtedy czerpie z tego dużą radość i satysfakcję. Zabawna, kolorowa szczoteczka elektryczna dla dzieci pomaga motywować malucha do codziennego dbania o higienę jamy ustnej. Oczywiście, kiedy dziecko samo nie utrzyma jeszcze szczoteczki, można dokupić kolorową główkę do szczoteczki dla dzieci, z miękkim włosiem. Wtedy przy pomocy rodzica maluch umyje ząbki swoją pierwszą elektryczną szczoteczką dla dzieci.

Szczoteczki elektryczne – szeroki wybór

Szczoteczka elektryczna dla dzieci ma specjalną głowicę przystosowaną do dziecięcych dziąseł. Wykonana z miękkiego włosia jest o wiele delikatniejsza, niż ta, dla dorosłych. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na to, czy uchwyt jest wystarczająco gruby i wygodny, nie wyślizgujący się z małej rączki dziecka. Warto też sprawdzić, czy na pewno jest zamontowany w szczoteczce timer, czyli licznik czasu mycia ząbków. Trzeba się także zastanowić przed zakupem szczoteczki, czy ma być ona wyposażona w głowicę wymienną czy też nie. U niektórych szczoteczek elektrycznych dla dzieci można wymieniać ruchomą głowicę, u innych nie jest to możliwe. Jeśli ktoś zakupi szczoteczkę z niewymienną główką, musi pamiętać, aby co trzy miesiące wymieniać urządzenie w celu zachowania higieny.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci – funkcje

Szczoteczki elektryczne dla dzieci występują w bogatej gamie kolorystycznej, podzielone są dla szczoteczki dla chłopców i dziewczynek, oraz różnią się od siebie barwnymi aplikacjami, szczególnie nawiązującymi do bajek. Jeszcze jedną ważną funkcją większości szczoteczek elektrycznych dla dzieci jest wgrana melodia i sygnały dźwiękowe, dzięki czemu czynność mycia zębów jest przyjemniejsza a dziecko tak szybko się nie znudzi. Warto zwrócić uwagę na wszystkie aspekty (te mniej ważne i te bardziej przydatne), aby później cieszyć się dobrym wyborem, a dziecko traktowało mycie ząbków jak zabawę.

© 2013-2020 by SN2.EU