wtorek, 01 grudzień 2015 11:58

Czym kierować się przy wyborze syropu na kaszel dla dziecka?

Czym kierować się przy wyborze syropu na kaszel dla dziecka? Źródło: shutterstock

O bezpieczeństwie naszych pociech musimy pamiętać zawsze, ale podczas wybierania leków powinniśmy mieć je na uwadze w szczególności. O czym zatem musimy pamiętać, kupując syrop na kaszel dla dzieci?

Skonsultuj się z ekspertem
Eksperymenty z lekami nigdy nie są wskazane, ale w przypadku lekarstw dla najmłodszych szczególnie ważne jest dobranie sprawdzonych i pewnych preparatów. Przed dokonaniem zakupu warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, który poleci naszemu dziecku taki syrop, który w danym przypadku będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Informacje na opakowaniu – na jakie dane należy zwrócić szczególną uwagę?
Zanim zaczniemy analizować listę składników, które zawiera dany syrop na kaszel, musimy skupić się na informacjach najważniejszych. Termin przydatności oraz wiek pacjentów, którzy mogą z takiego leku korzystać – to z całą pewnością powinno znaleźć się na opakowaniu. Szukać należy zatem albo informacji umieszczonych na etykiecie, albo specjalnych znaków graficznych, które wskazują, że dany produkt można stosować w walce z przeziębieniem nawet u małych dzieci. Zdarza się też, że syrop na kaszel dla dzieci posiada adnotację, która informuje, że lek mogą stosować i dorośli, i dzieci, lub dobrze widoczny znaczek, który jasno wskazuje na minimalny wiek pacjenta, który może dany syrop stosować.

Rodzaj kaszlu ma znaczenie
By zwiększyć skuteczność leczenia, należy dopasować syrop do rodzaju kaszlu, z jakim zmaga się nasze dziecko. Kaszel mokry wymaga przecież innych rozwiązań niż kaszel suchy. W tym pierwszym przypadku najlepiej sprawdzają się syropy, w których składzie znajdują się substancje wykrztuśnie i rozrzedzające wydzielinę, z kolei w przypadku syropów na kaszel suchy najważniejsze są te składniki, które chronią gardło przed podrażnieniem, a tym samym pozwalają powstrzymać kaszel oraz ciągłe pokasływanie. Niezastąpionym składnikiem syropów na kaszel suchy jest prawoślaz lekarski, z kolei do syropów na kaszel mokry często dodawany jest tymianek.

Dodatkowe wsparcie dla małego organizmu
Warto też wybrać taki syrop, który nie tylko pokona kaszel, ale dodatkowo wspomoże organizm w walce z przeziębieniem. Dodatkami, których warto szukać w syropach dla dzieci, są zatem cynk oraz witamina C lub na przykład wyciąg z lipy albo beta-glukany z drożdży.

© 2013-2020 by SN2.EU