piątek, 24 lipiec 2015 09:16

Podróże z maluchem – niezbędnik rodzica

fot. Fotolia fot. Fotolia

Okres wakacyjnych podróży z dziećmi w pełni. Warto pamiętać, że do wyjazdu trzeba się odpowiednio przygotować – tak, by zarówno sama podróż, jak i pobyt były bezpieczne i radosne. Z myślą o rodzicach planujących wakacyjne wyjazdy przygotowaliśmy niezbędnik rodzica podróżującego z dzieckiem.


Koniecznością jest to, by właściwie wyposażyć samochód i zabrać wszystkie niezbędne przedmioty, które mogą się przydać podczas podróży oraz w trakcie pobytu w miejscu docelowym.

1. Wygodny i bezpieczny fotelik samochodowy


Podstawą bezpiecznej podróży jest odpowiedni fotelik samochodowy. To on chroni przed poważnymi skutkami kolizji lub wypadku, potrafiąc niejednokrotnie uratować życie i zmniejszyć ryzyko kalectwa. Warto pamiętać, że fotelik samochodowy musi zostać dobrany pod kątem wieku oraz masy ciała dziecka. Fotelik powinien być też wykonany z przyjaznego w dotyku i łatwego w utrzymaniu w czystości materiału, aby zapewnić dziecku maksymalny komfort podczas podróży. Warto także wybrać fotelik, który rośnie wraz z dzieckiem (np. Cartero Vivo) – to świetne i oszczędne rozwiązanie. Istotne znaczenie ma również prawidłowy montaż, więc dokładnie zapoznajmy się w instrukcją dołączoną do fotelika.

2. Akcesoria umilające długą podróż


Długa podróż potrafi być męcząca. Wiele godzin spędzonych w samochodzie sprawia również, że dzieci szybko się nudzą i marudzą. Dlatego warto być przygotowanym na taką ewentualność, zabierając akcesoria umilające podróż. Mogą to być ciekawe gry typu quizy (np. Było sobie życie: quiz z kołem fortuny) oraz audiobooki (np. Dzieci z Bullerbyn). Warto zaopatrzyć się także w różne przekąski w praktycznych opakowaniach.

3. Lekki i zwrotny wózek / ergonomiczne nosidełko


Wakacje z kilkumiesięcznym czy nawet kilkuletnim dzieckiem wymagają zabrania ze sobą wózka. Maluch nie ma jeszcze na tyle siły, by pokonywać wiele kilometrów na własnych nóżkach. W trakcie urlopu wakacyjnego przyda się zwrotny i łatwy w montażu wózek, który bez trudu zmieści się do samochodowego bagażnika (np. Baby Design Travel). Jeśli natomiast wybieramy się na wakacje z kilkumiesięcznym maluchem, można zaopatrzyć się w ergonomiczne nosidełko dla niemowlaka, np. BabyBjorn One oferującego aż 4 wygodne dla malucha pozycje noszenia, w którym nosić można dziecko od samych narodzin.

4. Akcesoria na dobranoc


Nocleg w nowym miejscu może być dużym przeżyciem dla malucha. Dlatego też warto zatroszczyć się o jego spokojny sen, zabierając akcesoria na dobranoc. Lampka dająca przyjemne światło, ulubiona przytulanka (np. Cloud B: lampka-przytulanka) czy kocyk potrafią ukoić i wyeliminować niepokój. Przy zasypianiu pomocne będą również ebooki z bajkami na dobranoc oraz składanki muzyczne z kołysankami

5. W pełni wyposażona apteczka


Wybierając się w podróż z dzieckiem, warto zabrać odpowiednio wyposażoną apteczkę. Przykładowo apteczka LittleLife Mini First Aid Kit zawiera wszystkie podstawowe elementy pozwalające na udzielenie pierwszej pomocy przy niedużych zranieniach.
Warto także zaopatrzyć się w kremy przeciwsłoneczne – są niezbędne nie tylko podczas plażowania, ale i spacerowania miejskimi uliczkami. Promienie słoneczne przenikają bowiem także przez ubrania.

6. Ubrania na każdą (nie)pogodę


Wybierając się na wczasy, należy być przygotowanym na każdą ewentualność pogodową. Trzeba uwzględnić zarówno ostre słońce, jak i ulewne deszcze. Co więc powinno znaleźć się w walizce malucha?

Strój kąpielowy (np. dla dziewczynki Cool Club kostium 1-częściowy) – jeśli planowane są wakacje nad morzem lub rodzice zamierzają zabrać malucha na basen.

Nakrycie głowy (np. Cool Club – czapka dziewczęca) - które ochroni przed intensywnym promieniowaniem słonecznym.

Opalacz dla chłopców (np. Cool Club – opalacz chłopięcy) – który pozwoli na wygodne plażowanie.

Kurtka przeciwdeszczowa (np. Cool Club – Kubuś Puchatek i przyjaciele) – dzięki której spacer w niepogodę nie będzie straszny. Stanowi zabezpieczenie przed deszczem, pozwalając uniknąć przemoknięcia.

Tak przygotowanym można ruszać po wakacyjną przygodę ze swoim maluchem! Wszystkie niezbędne podczas podróży z dzieckiem produkty znajdziecie w cenach obniżonych nawet o 40% znajdziecie teraz na http://www.smyk.com/promocja/wakacje

Życzymy udanych wakacji!

Wyświetlony 747 razy
© 2013-2020 by SN2.EU