środa, 20 listopad 2013 17:08

Gadżety ułatwiające życie nowoczesnym rodzicom

Coraz częściej w sklepach internetowych i stacjonarnych możemy spotkać się z wszelkiego rodzaju gadżetami, które w założeniu mają ułatwić nowoczesnym rodzicom opiekę nad dzieckiem, zarówno w domu, jak i poza nim – w czasie spaceru, ale i podczas dłuższej podróży. Jednak w gąszczu ofert naprawdę łatwo się zagubić. Podpowiadamy Wam, na które rzeczy faktycznie warto zwrócić uwagę.

W domu

Najwięcej typowych gadżetów dla rodziców ma wspomagać ich opiekę nad dzieckiem w domu. Wymienić tutaj trzeba między innymi monitory oddechu czy elektroniczne nianie. Ostatnio niebywałą furorę robią urządzenia zwane tłumaczami płaczu dziecka. Rozpoznają one rodzaj płaczu i dzięki specjalnemu systemowi sygnalizacji „mówią” rodzicom, dlaczego ich dziecko płacze. Często do takich urządzeń wmontowane są zegary z budzikiem oraz termometr i wilgotnościomierz. Inną ciekawą propozycją są maskotki, które wydają odgłosy zbliżone do tych, jakie dziecko słyszało w łonie matki, albo delikatne szumy w rytmie uderzeń serca – takie dźwięki pozwalają ukoić niespokojne dziecko.

W czasie podróży

Perspektywa dłuższej podróży z dziećmi dla wielu rodziców jest niezbyt przyjemna, z uwagi na to, że dzieci bardzo szybko się nudzą. Dlatego też gadżety na dłuższą podróż wiążą się przede wszystkim z zapewnieniem dziecku stosownego zajęcia w czasie jazdy. Tutaj wybór jest naprawdę ogromy. Od przenośnych odtwarzaczy DVD, poprzez specjalne stoliki mocowane do przednich siedzeń w samochodzie, gdzie dziecko może np. położyć kolorowankę, aż po specjalne samochodowe wersje ulubionych gier planszowych wszystkich dzieci. Dla starszego dziecka sprawdzą się również gry elektroniczne, które sprawią, że podróż minie bardzo szybko.

Na spacerze

Wśród gadżetów, które rodzice zabierają ze sobą na spacery prym wiodą tak zwani strażnicy dziecka, to znaczy urządzenia pozwalające odnaleźć dziecko w razie gdyby zagubiło się w sklepie lub w tłumie w parku. Kiedy dziecko oddali się od rodziców na zbyt dużą odległość urządzenie zaczyna wydawać sygnały dźwiękowe. Ciekawą propozycję gadżetów dla rodziców stworzyła także firma Inovi – mają one na celu usprawnienie spacerowania z dzieckiem jeżdżącym w wózku lub gdy chcemy malucha zabrać na wycieczkę rowerową. W ofercie znajduje się między innymi uchwyt na kubek Inovi, który można przymocować w dowolnym miejscu wózka. Umieścić w nim można kubek z własnym napojem lub butelkę z napojem dla dziecka. Kolejnym przedmiotem wartym uwagi jest uchwyt na telefon Inovi, który sprawdzi się w czasie spaceru i wycieczki rowerowej, gdyż doskonale absorbuje wstrząsy. Oba uchwyty można znaleźć w sklepie www.babymama.pl.


Uchwyt na telefon Inovi – cena 59 PLN www.babymama.pl
Uchwyt na kubek Inovi – cena 59 PLN www.babymama.pl

© 2013-2020 by SN2.EU