poniedziałek, 30 wrzesień 2013 14:47

Jak wybrać śpiworek do wózka?

Zbliżające się jesienne chłody oraz w niedługiej perspektywie zimowe mrozy sprawiają, że szukamy dla naszych dzieci cieplejszych ubrań, które pozwolą je ochronić przed zmarznięciem. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o małe dzieci – noworodki i niemowlęta, które jeszcze leżą w wózku lub tylko siedzą. Jeśli mamy dzieci, które jeżdżą w wózku, czyli takie w wieku od 0 do mniej więcej trzech lat, warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniego śpiworka do wózka.

Jest to rozwiązanie o wiele bardziej praktyczne niż kocyki czy kołderki, gdyż dziecko można nim dokładnie opatulić i nawet bardzo ruchliwy maluch nie ma możliwości zrzucenia z siebie okrycia, co często się zdarza właśnie, gdy używa się koców. Podpowiadamy na, co zwrócić uwagę wybierając uniwersalny śpiworek do dziecięcego wózka.

 

Materiał z jakiego wykonany jest śpiworek

Śpiworki powinny być wykonane z „oddychających” materiałów, które jednocześnie nie chłoną wilgoci. Warto zwrócić uwagę na śpiworki wykonane z nowoczesnych materiałów, przy produkcji których wykorzystuje się włókna teflonowe – taki materiał z reguły znajduje się w części zewnętrznej śpiworka i zapobiega wchłanianiu się wilgoci, co jest doskonałym rozwiązaniem, gdy na dworzu panuje niepogoda. Ważne jest też, aby materiał wewnątrz śpiworka regulował ciepłotę ciała dziecka, tak by w jego środku panowały zawsze optymalne warunki dla dziecka.

Ciekawym rozwiązaniem są śpiworki, które składają się z dwóch części – tak jak na przykład śpiworki Bunkier martki Lodger  do wózka, które dostępne są w sklepie www.babymama.pl. Jeśli śpiworek składa się z dwóch części można bez problemu korzystać z niego praktycznie przez cały rok.

 

Sposób zapinania śpiworka

Kiedy wybieramy śpiworek dla dziecka, warto także zwrócić uwagę na to w jaki sposób jest on zapinany. Najlepiej kiedy poszczególne części śpiworka zachodzą na siebie, co zapewni jeszcze większą jego szczelność. Lepiej też zdecydować się na śpiworek zapinany na rzepy niż napy czy też suwak. Rzepy o wiele prościej rozpiąć i zapiąć i nie trzeba przy tym żadnego wysiłku, co znacznie ułatwia umieszczenie malucha w środku śpiworka.

 

Bezpieczeństwo 

Nie można zapomnieć też o bezpieczeństwie dziecka, dlatego też wybierając śpiworek należy sprawdzić, czy daje możliwość zapięcia dziecka pasami bezpieczeństwa jakie zamontowane są w wózku. W spodniej części śpiworka powinny być otwory, przez które można przeciągnąć pasy i zapięcie. Jest to szczególnie ważna w przypadku, gdy dziecko już samodzielnie siedzi w wózku i jeździ w spacerówce. 

 

Śpiworek Bunker do wózka Lodger cena: 405 pln www.babymama.pl

 
© 2013-2020 by SN2.EU