środa, 11 wrzesień 2013 17:16

Jak ulżyć małemu alergikowi?

Dzieci z alergią wymagają szczególnych warunków. Dlatego już na etapie planowania wystroju pokoju dziecka z alergią warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które znacznie ułatwią mu funkcjonowanie w domu. Kilka prostych rozwiązań sprawi, że dzieci z alergiami wziewnymi będą czuły się dobrze i znacznie rzadziej będą odczuwały dolegliwości związane z ich chorobą.

Wyposażenie pokoju

Rodzice wybierając meble do dziecięcego pokoju w większości wypadków zwracają uwagę na to, aby miały one ładną prezencję i były wykonane z bezpiecznych materiałów. Oczywiście jest to prawidłowe rozumowanie, gdyż pokój malucha powinien być kolorowy i bezpieczny, jednak przy wyborze mebli warto też kierować się funkcjonalnością. Powinny one mieć jak najwięcej szuflad i szafek, tak by większość rzeczy byłą schowana i nie narażona na osiadanie kurzu. Jeżeli kupujemy meble lakierowane czy malowane to należy zwrócić uwagę, aby były one pokryte ekologicznymi farbami i lakierami.

Dodatkowe elementy wystroju pokoju i zabawki

Na podłogę w pokoju alergika warto położyć wykładzinę o krótkim włosiu lub kilka niewielkich dywanów, tak by łatwo było utrzymać podłogę w czystości. Dywany o długim włosiu znacznie trudniej odkurzyć i szybciej rozwijają się w nich roztocza. Jeżeli chodzi o zabawki to należy zrezygnować z tak zwanych pluszaków, gdyż bardzo szybko osiada na nich kurz i ciężko je czyścić.

Oczyszczacze powietrza

W pokoju alergika warto też umieścić urządzenie, jakim jest oczyszczacz powietrza. Obecnie dostępne są bardzo ciekawe modele, które można dopasować do wystroju pokoju. Już niewielkie urządzenie potrafi dobrze oczyścić pokój nawet o powierzchni 20m2. Jeżeli ma on być ustawiony w dziecięcym pokoju warto wybrać model, który posiada lampkę nocną i ciekawy design. Niekiedy można dostać także oczyszczacze posiadające funkcję nawilżania powietrza i pojemnik na olejki eteryczne, tak jak oczyszczacz powietrza Duux, który dostępny jest w sklepie www.babymama.pl. Ciekawym rozwiązaniem jest zainstalowanie sytemu oczyszczania powietrza w domu lub w mieszkaniu, jednakże najlepiej zrobić to w trakcie remontu lub uwzględnić ten system w trakcie planowania projektu domu.

Oczyszczacz powietrza Duux – cena 249 PLN www.babymama.pl

© 2013-2020 by SN2.EU