niedziela, kwiecień 28, 2024
czwartek, 25 lipiec 2013 21:30

Młody polski golfista wicemistrzem Austrii juniorów

Alejandro Pedryc Ganko z Sobienie Królewskie Golf & Country Club został wicemistrzem Austrii juniorów do lat 12. To już drugi znaczny sukces młodego polskiego golfisty na arenie międzynarodowej. Niespełna miesiąc temu zajął chlubną, 13. pozycję w międzynarodowym turnieju U.S. Kids Golf European Championship.

W Gutenhof Golf & Colony Club Aleksandro Pedryc Ganko uzyskał wynik +11. Zwycięzcą turnieju został Czech Filip Raza (+7), na trzeciej pozycji uplasował się Belg Antoine Burton (+19). Łącznie w turnieju wystartowało 300 młodych golfistów, którzy walczyli w kategoriach wiekowych: do lat 10, 12, 14, 16, 18 i 21. Młody golfista z Sobieni Królewskich był jedynym reprezentantem Polski w turnieju.

Dzięki wytrwałym treningom oraz zaledwie miesiąc po udanym debiucie w międzynarodowej rywalizacji w turnieju U.S. Kids Golf European Championship, gdzie zajął 13. pozycję spośród 51 graczy, dziś Alejandro wraca z doskonałym 2. miejscem w kategorii jedenastolatków z prestiżowego turnieju w Austrii. To kolejny wielki sukces dla młodego gracza, z którego osobiście bardzo się cieszę. Tym bardziej, że jako jedyny reprezentował na turnieju Polskę – mówi Adam Mitukiewicz, trener młodych golfistów w Sobienie Junior Golf Team w Sobieniach Królewskich pod Warszawą.

W ramach Akademii Golfa Sobienie Królewskie działają aż dwie grupy szkoleniowe dla młodych golfistów: Sobienie Kids Club, w ramach której trenują najmłodsi, w wieku 7-12 lat, oraz Sobienie Junior Golf Team, przeznaczona dla nieco starszych pasjonatów golfa, którzy przygotowują się do startu w turniejach. Wszystkie zajęcia szkoleniowe odbywają się pod okiem profesjonalnego trenera.
Położone zaledwie 30 km od Warszawy pole golfowe Sobienie Królewskie Golf & Country Club jest siedzibą największego klubu golfowego w Polsce oraz miejscem treningów polskiej kadry narodowej golfa.