poniedziałek, lipiec 22, 2024
wtorek, 14 maj 2013 19:07

Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci po raz trzeci w Concordia Design

25-26 maja 2013 roku  w Concordia Design - centrum innowacji, designu i kreatywności w Poznaniu odbędzie się III edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci. W programie blisko 300 miejsc na warsztatach rozwijających kreatywność dzieci, spektakle dla najmłodszych Studia Teatralnego Blum,

kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów, a także laboratorium zabawek - strefa testowania. Nowością jest wystawa Design by Concordia Kids w pełni stworzona przez dzieci.

III edycji Festiwalu przyświeca idea Dla dzieci, przez dzieci. To najmłodsi tworzą specjalne produkty, wcześniej je testując, co gwarantuje ich adekwatność do danego przedziału wiekowego i użyteczność danych marek w świecie dziecka. Idąc tą drogą, stworzyliśmy Wystawę Design by Concordia Kids, gdzie zaprezentujemy eksponaty wcześniej stworzone przez najmłodszych dla ich rówieśników, którzy przyjdą na Festiwal. Co więcej, każdy będzie mógł dobudować element do powstałej ekspozycji lub stworzyć swoją własną, czerpiąc inspirację od małych twórców. Po zakończeniu Festiwalu w Poznaniu wystawa będzie pokazywana na innych imprezach związanych z designem w Polsce.

Jednak idea Dla dzieci, przez dzieci, to nie tylko wystawa. Stawiając na interdyscyplinarność, stworzymy pacynkowy spektakl teatralny, w którym nie tylko zagrają dzieci, ale także wcześniej stworzą jego scenariusz i  lalki kukiełkowe. Najmłodsi przygotują również specjalną, festiwalową książkę kucharską, dzięki, której będziemy mogli spróbować dań z ekologicznego Menu by Concordia Kids. A dzieci będą mogli także wziąć udział w warsztatach kulinarnych i przygotować dania ze stworzonej książki kucharskiej. Będziemy również kreatorami mody i stowrzymy projekt nadruku  na koszulce marki 'Czesiociuch'. Założyciel marki - sam Czesław Mozil wybierze najepszy projekt koszulki, którąw wersji limitowanej będzie można zakupić podczas Festiwalu i w "Czesiociuchowym"sklepie.

1. Kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów
Jak na kiermasz przystało każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Niestandardowo wydane książki, niezwykle przytulające się lale i misie, a także pluszowe potwory, miękkie poduszki i niszowe ubrania, dla dużych i małych, dla zakręconych i twardziej stąpających po ziemi.

2. Laboratorium Zabawek
Wychodzimy z założenia, że produkty dla dzieci muszą być przetestowane najpierw przez nie same. Przygotujemy specjalną przestrzeń, gdzie odważni projektanci oddadzą swoje zabawki w ręce najmłodszych.

3. Warsztaty kreatywne
Blisko dwadzieścia warsztatów  kreatywnych  i ponad 300 miejsc dla dzieci… Brzmi zachęcająco, prawda? W programie: projektowanie wigwamu, podróże z Zakamarkowymi bohaterami, zakręcone budowle z lego, a także trening kreatywności dla dzieci.
Pełna lista warsztatów dostepna jest na stronie:
sobota 25.05: http://concordiadesign.pl/eventy/warsztaty/258,1369432800,Warsztaty%3A+Festiwal+Designu+i+Kreatywno%C5%9Bci+dla+Dzieci+Sobota%2C+25+maja
niedziela 25.06: http://concordiadesign.pl/eventy/warsztaty/259,1369519200,Warsztaty%3A+Festiwal+Designu+i+Kreatywno%C5%9Bci+dla+Dzieci+Niedziela%2C+26+maja

4. Teatr dla naj, najmłodszych
Najmłodszych widzów (1,5-5 lat) wraz z rodzicami zapraszamy na spektakle niezwykle popularnego Studia Teatralnego Blum. Tym razem wyruszymy do krainy dźwięku w spektaklu  "Śpiewanki" , a także poszukamy bajki, która mieszka w wielkiej księdze w spektaklu "Książeczka Bajeczka".

5. Smakowite Menu
Festiwal to wspaniała okazja aby zasmakować się w kulinarnych propozycjach z naszego menu, tym razem stworzą go dzieci dla dzieci.

6. Wystawa Design by Concordia Kids
Wystawa w pełni zaprojektowana przez dzieci, biorące udział w warsztatach kreatywnych organizowanych przez kilka weekendów przed Festiwalem. Będą autorskie książki dla rówieśników, autorski spektakl teatralny, dziecięcy projekt mieszkań,  okładka magazynu, limitowana wersja koszulki a także sięgające sufitu konstrukcje!

7. Strefa wypoczynku
Wszystkich, którym dość będzie wrażeń zapraszamy do strefy wypoczynku. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni na dzieci i rodziców będzie czekać relaksująca muzyka z BabyRadio, książki do czytania i przeglądania, a także wygodne pufy.

Pierwsza edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci Concordia Design zorganizowała w czerwcu 2012, było to zarazem pierwsze w Polsce wydarzenie w całości poświęcone dobremu projektowaniu dla najmłodszych w różnych aspektach od czasu wolnego, zabawę, przedmioty wyposażenia wnętrz, po książki. Przez dwa dni trwania Festiwalu Concordię odwiedziło ponad 1600 dzieci. II edycja odbyła się w paźdzerniku 2012 i tym razem odwiedziło nas ponad  2500 osób. To pokazuje jak dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców cieszą sie wydarzenia, które w jednym miejscu skupiają elementy związane z edukacją,  designem i kreatywnoscią.
Tegoroczna edycja odbędzię się 25-26 maja w Concordia Design w Poznaniu w godzinach od 11:00 do 18:00.

Szczegółowy program festiwalu  dostępny jest na stronie  www.concordiadesign.pl  i na Facebooku http://www.facebook.com/ConcordiaKids?fref=ts

Film z pierwszej edycji Festiwalu:
http://www.youtube.com/watch?v=H3lPM9Kd2cE&feature=plcp
Film z drugiej edycji Festiwalu:
http://www.youtube.com/watch?v=srYcdxFble8

Patroni medialni:
Baby Radio, skarbydzieci.pl, miastodzieci.pl, Design Alive, Elle Decoration, Gazeta Wyborcza, Kikimora, Radio Merkury, MiniMini+, TeleTOON+.
Partnerzy:
Aquanet, Czesiociuch, Ikea, Lidl, Meble Vox, Drzwi i Podłogi Vox, Zakamarki

Więcej w tej kategorii: « Omega 3 u dzieci Kokon dla noworodka »