poniedziałek, lipiec 15, 2024
poniedziałek, 15 lipiec 2013 15:37

Jak pomóc dziecku w walce z letnimi infekcjami gardła?

Dziecko z chorym gardłem latem, to problem znany wszystkim rodzicom.  Niestety tak długo wyczekiwana przez wszystkich pora roku, to okres częstych infekcji dróg oddechowych. Dzieje się tak, ponieważ wysokie temperatury sprzyjają rozwojowi bakterii. Dowiedz się jakie są najczęściej spotykane choroby gardła u dzieci oraz sprawdź jak sobie z nimi poradzić.

Warto wiedzieć, że większość infekcji dróg oddechowych zaczyna się od przeziębienia. Dzieci mają niedojrzały układ odpornościowy, więc ryzyko choroby jest większe, niż u dorosłego człowieka. Do najbardziej powszechnych dolegliwości należy ostre zapalenie gardła na tle wirusowym. Szczególnie narażone na nie są dzieci między 4 a 7 rokiem życia. Choroba rozpowszechnia się drogą kropelkową, czyli poprzez kontakt z rozpylaną w powietrzu wydzieliną z gardła lub nosa osoby zainfekowanej (kaszel, kichnięcie). Głównym objawem jest ostry ból w gardle, problemy z przełykaniem pokarmu oraz brak apetytu.

Następstwem infekcji wirusowej jest angina, czyli ostre zapalenie migdałów. Podobnie jak w przypadku zapalenia gardła, zarażenie rozpowszechnia się drogą kropelkową, więc maluch może się łatwo zarazić w obecności innych dzieci. Dodatkowo narażone są pociechy przebywające w klimatyzowanych pomieszczeniach i miłośnicy lodów. Pierwszym objawem choroby jest mocny ból gardła. Do tego dochodzi ogólne osłabienie organizmu, gorączka i kłopoty z przełykaniem.

Łatwe i skuteczne rozwiązanie

Na wszelkie „gardłowe” dolegliwości u dzieci najlepiej zadziałać doraźnie. Tantum Verde to specjalnie stworzony aerozol firmy Angelini Pharma Polska, który umożliwia szybkie i precyzyjne podanie substancji w miejscu objętym stanem zapalnym, błyskawicznie hamując rozwój choroby. Tantum Verde zawiera benzydaminę, która wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz miejscowo znieczulające. Chlorowodorek benzydaminy działa również przeciwobrzękowo i antyseptyczne. Pomoże pozbyć się bakterii szybko i skutecznie.

Dossier:

Tantum Verde 1,5 mg/ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej i gardle.


Substancja czynna: benzydamina (1ml roztworu zawiera 1,5 mg benzydaminy chlorowodorku)

Substancje pomocnicze: glicerol, etanol 96, metylu parahydroksybenzoesan, kompozycja smakowo-zapachowa miętowa, sacharyna, sodu wodorowęglan, polisorbat 20, woda oczyszczona.

Wskazania do stosowania: Leczenie objawów (ból zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła, tj.  w zakażeniach bakteryjnych i wirusowych, zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii a także po inkubacji.

Dawkowanie:
2-6 razy na dobę

Dzieci poniżej 6 lat: 1 dawka produktu leczniczego na 4kg masy ciała. Nie należy przekraczać jednorazowo 4 dawek

Dzieci od 6 do 12 lat: 4 dawki produktu leczniczego
Dzieci powyżej 12 lat i dorośli: 4-8 dawek produktu leczniczego

Dystrybutor: Angelini Pharma Polska

Więcej informacji na stronie: www.tantumverde.pl