piątek, 22 marzec 2013 14:50

Jak walczyć z otyłością u dzieci

Światowa Organizacja Zdrowia nie ma złudzeń- problem otyłości u dzieci istnieje naprawdę.  Blisko 12% polskich przedszkolaków i uczniów cierpi z powodu dodatkowych kilogramów. A wystarczy tak niewiele, aby skutecznie przeciwdziałać nadwadze i otyłości.

Od małego
Specjaliści ds. żywienia najmłodszych nie mają wątpliwości - dobre nawyki żywieniowe trzeba wpajać od początku. To właśnie one gwarantują zdrowy i zrównoważony rozwój fizyczny i emocjonalny. Ale pamiętajmy - największy wpływ na to, co jedzą nasze dzieci, mamy my- rodzice. To właśnie mama   bi tata odgrywają decydującą rolę. Na nic zdadzą się więc godziny tłumaczeń i wykładów o zdrowej żywności, jeśli my sami zamiast po wodę mineralną sięgamy po słodki, gazowany napój.

Zdrowe przekąski
Podstawą zdrowej diety są trzy dobrze zbilansowane posiłki - śniadanie, obiad i kolacja. Ale- jak przekonują dietetycy- to przekąski mają decydujący wpływ na to,  w jakiej formie jesteśmy. Dlatego o jakość przekąsek warto zadbać od małego i zamiast podawać dziecku słodycze, chipsy, frytki, smakowe chrupki i inne wysokokaloryczne i niezdrowe produkty, zaproponuj maluchowi warzywa i owoce.

Poza domem
Badania nie pozostawiają złudzeń- najczęstszy kontakt dziecka z niezdrową żywnością (m.in. jedzeniem typu fast food) ma miejsce poza domem. Gdy podróżujemy, często zaglądamy do punktów serwujących jedzenie, którego sami nigdy nie podalibyśmy swojemu maluchowi. Powód jest banalnie prosty- chcemy szybko zapewnić dziecku ciepły posiłek. A to- jak mogłoby nam się wydawać - jest jedyne wyjście. Tymczasem okazuje się, że istnieją dobre   i sprawdzone rozwiązania, dzięki którym dziecko może zjeść ciepły, zdrowy, pełnowartościowy, odpowiednio zbilansowany posiłek przygotowywany w domu, choć… właśnie jest w podróży.

Na małe i duże podróże
Nieważne, dokąd się wybieracie. Ważne, aby zawsze i wszędzie, niezależnie od okoliczności zapewnić dziecku smaczny, zdrowy i ciepły obiad. Wszystkim fanom podróżowania, pikników i spędzania czasu poza domem, ale także i tym, którym zależy, aby pociecha miała na talerzu zawsze ciepły posiłek pomimo upływu czasu, rekomenduje się lunchbox Bento Beaba ze sklepu www.babymama.pl. Lunchbox pozwala na długo utrzymać odpowiednią temperaturę posiłku, a dodatkowo jest bardzo praktyczny i funkcjonalny. Dzięki temu, że posiada m.in. komplet sztućców, talerz z wysokimi brzegami czy organiczną wkładkę, może zostać użyty wszędzie. Dzięki lunchbox’owi Bento beaba dziecko zjada smaczny obiad, ucząc się zdrowych nawyków żywieniowych.To  doskonała inwestycja w przyszłość pociechy.

Lunchbox Bento Beaba cena: 105 pln www.babymama.pl*

© 2013-2020 by SN2.EU