piątek, 30 kwiecień 2021 12:19

Kabiny prysznicowe czy wanny łazienkowe - co wybrać?

wanny łazienkowe wanny łazienkowe pixabay

Planujesz w najbliższym czasie remont łazienki? Marzy Ci się modne i funkcjonalne wnętrze? Będziesz musiał wziąć pod uwagę wiele kwestii. Jakie kafelki wybrać? Jaka barwa lub połączenie kolorystyczne będzie dominować?

Wnętrze minimalistyczne czy może w stylu vintage? To tylko niektóre pytania, które będzie trzeba sobie zadać. Jednak jeden z najważniejszych dylematów podczas remontu łazienki to wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Obie opcje mają swoich zwolenników. Jedni nie wyobrażają sobie życia bez kabiny umożliwiającej szybki i komfortowy prysznic, dla innych z kolei długie kąpiele w wannie to mus. Na co się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł, a decyzja stanie się łatwiejsza.

 

Wanna czy prysznic? Klasyczny dylemat

Zastanawiasz się, jaki wybór będzie najlepszy w Twoim przypadku? Sprawa jest bardziej skomplikowana niż się to wydaje, a żeby podjąć odpowiednią decyzję należy wziąć pod uwagę wiele czynników - nie tylko nasze upodobania. Równie ważny jest metraż, jaki mamy do wykorzystania w łazience. Nie zawsze przecież możemy pozwolić sobie na taki komfort, aby zamontować zarówno prysznic, jak i wannę. W przypadku małych pomieszczeń świetnie sprawdzą się kabiny, ze względu na mniejsze gabaryty. Ich zaletą jest także to, że wygodnie jest z nich korzystać osobom starszym czy niepełnosprawnym. Według specjalistów (np. kosmetologów i lekarzy) prysznic jest bardziej higieniczny i nie wysusza skóry.

Z kolei wanny łazienkowe wybierają najczęściej rodziny z dziećmi, ponieważ ułatwiają one codzienną pielęgnację maluchów, a także pozwalają spędzić im radosne chwile podczas wodnych zabaw. Jednak nie tylko dzieci doceniają wanny łazienkowe. Także osoby, dla których kąpiel to okazja do relaksu, nie wyobrażają sobie łazienki bez wanny. Poza tym podczas takiej aromatycznej, rozgrzewającej kąpieli można wykonać różnorodne zabiegi pielęgnacyjne (peelingi, maski, masaże, aromaterapię).

Wyposażenie łazienek - na co zwrócić uwagę?

Jak sam widzisz, zarówno wanny łazienkowe, jak i kabiny prysznicowe, mają zalety. Aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie, podczas planowania remontu musisz ustalić swoje priorytety. Co jest dla Ciebie ważniejsze? Możliwość szybkiego orzeźwienia się czy długiej kąpieli? Ile miejsca masz do zagospodarowania? Pamiętaj, że odpowiednie wyposażenie łazienek powinno nie tylko cieszyć oko, ale przede wszystkim być praktyczne i idealnie spełniać swoją funkcję. Inaczej wyposażysz swoją łazienkę, jeżeli w domu mieszkają małe dzieci, a inaczej, jeżeli żyjesz sam.

Wyposażenie łazienek to nie tylko wanny i kabiny prysznicowe. Równie dokładnie musisz przemyśleć wybór toalety, umywalki, mebli i akcesoriów łazienkowych. Całość wnętrza powinna być spójna i reprezentować jeden styl. Jakie trendy panują obecnie? Modne jest wykorzystanie w łazience naturalnych materiałów, takich jak kamień i drewno. Z kolei osoby, które lubią bardziej eleganckie i wyrafinowane wnętrza, na pewno odnajdą się w trendzie na łączenie w łazience czerni i złota.

© 2013-2020 by SN2.EU