poniedziałek, 26 kwiecień 2021 18:01

Jak wybrać firmę do uszycia firan na zamówienie?

sklep Świat Firan i Zasłon sklep Świat Firan i Zasłon pixabay

Zakup firan do mieszkania to ogromne wyzwanie, pomimo tego, że obecnie wiele modeli dostępnych jest od ręki nie tylko w profesjonalnych sklepach z firanami, ale nawet w supermarketach.

Chcąc powiesić w domu firany, które będą odzwierciedleniem naszych marzeń, a także będą pasować do stylistyki wnętrz, zwykle musimy zlecić ich uszycie profesjonalnej firmie. Jakie czynniki wziąć pod uwagę dokonując jej wyboru?

 

Zrealizowane zamówienia

Zanim nawiążemy współpracę z konkretną firmą, warto poprosić o przedstawienie kilku zrealizowanych wcześniej projektów. Dobre marki, które dbają o swoją opinię na rynku, z pewnością posiadają taką dokumentację. Chodzi o to, aby przekonać się, czy zaprojektowane oraz uszyte firany odpowiadają naszym gustom. Każdy krawiec ma bowiem nieco inny styl szycia, dysponuje innymi materiałami oraz ma nieco inne preferencje i wyobrażenia na temat tego, jak mają wyglądać idealne firany. Dodatkowo warto wybrać firmę, która funkcjonuje już od kilku lat na rynku i cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów. Ważna jest bowiem nie tylko jakość wykonania firan, ale również wywiązanie się z umowy. Firmy, które nie dostarczają produktów w ustalonych terminach bądź bez przyczyny zmieniają uzgodnioną cenę lepiej omijać szerokim łukiem. 

Cena ma znaczenie

Uszycie firan na zamówienie nie należy do najtańszych usług. Dlatego też warto porównać ceny, jakie proponują poszczególne firmy. Dowiedzmy się także, co wpływa na konkretną cenę. Kluczową rolę w jej kształtowaniu powinien odgrywać przede wszystkim materiał, z którego uszyte zostaną firany. Warto również dowiedzieć się, czy istnieje możliwość dostarczenia materiału na firany we własnym zakresie. Niektóre firmy szyją wyłącznie na bazie własnych materiałów, na które dodatkowo nakładają spore marże. Jeżeli zależy nam na szybkiej realizacji zamówienia, to wybierzmy firmę, która oferuje dostarczenie firan w kilka dni. Niemniej jednak pamiętajmy przy tym, że usługa ekspresowa kosztuje znacznie więcej, niż wykonana w standardowym czasie.

Znana czy nieznana?

Przy wyborze firmy, która uszyje dla nas firany na zamówienie, warto kierować się opiniami innych klientów, którzy skorzystali wcześniej z jej usług. Reklama ta działa na zasadzie poczty pantoflowej, jednak wciąż doskonale się sprawdza. Pamiętajmy o tym, że czasami małe, lokalne firmy jak sklep Świat Firan i Zasłon mogą zaoferować znacznie lepszej jakości produkty w niższej cenie, niż duże, znane marki. Nie warto kierować się tym, że dana firma jest rozpoznawalna na rynku - wcale nie musi to oznaczać, że wykona dla nas najlepsze firany na zamówienie. 

© 2013-2020 by SN2.EU