wtorek, 20 kwiecień 2021 17:58

Jaki materac w Suwałkach do spania będzie najlepszy?

materace w Suwałkach materace w Suwałkach pixabay

Właśnie meblujesz swoje pierwsze mieszkanie i poszukujesz wygodnego łóżka? W takim razie pamiętaj, aby wybrać ramę pasującą do aranżacji wnętrza i materac dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Podpowiadamy jak wybrać materac, na którym z pewnością się wyśpisz.

 

Twardość

Twardość w przypadku materacy to najważniejsza cecha, którą należy kierować się podczas wyboru idealnego modelu dla siebie. Jeśli materac jest zbyt miękki po przebudzeniu będą bolały Cię mięśnie, a po długotrwałym spaniu na takim materacu mogą pojawić się dokuczliwe skurcze. Zbyt twardy materac pogarsza krążenie co prowadzi do nieustannej zmiany pozycji podczas snu. Wiercenie się utrudnia zapadanie w głęboki sen, a to z kolei skutkuje notorycznym zmęczeniem. Aby zapobiec tym nieprzyjemnym następstwom złego snu musisz wybrać materac o idealnej twardości. Przeglądając materace w Suwałkach na Materacesuwalki.pl zwróć uwagę na oznaczenia twardości, które ułatwią Ci wybór najlepszego materaca dla siebie. W większości sklepów materace oznaczane są symbolami od H1 do H4, gdzie H1 oznacza materac miękki, z którego mogą korzystać osoby do 60 kg, w tym dzieci i młodzież, natomiast materac H4 przeznaczony jest dla osób ważących od 100 kg wzwyż. Znając swoją wagę możesz dobrać odpowiednią twardość materaca.

Wielkość

Dobrze dobrana twardość materaca to już połowa sukcesu, ale o komforcie snu decydują także inne czynniki, w tym wielkość materaca. Zgodnie z zaleceniami specjalistów materac jednoosobowy nie powinien być węższy niż 70 cm a minimalna szerokość materaca dwuosobowego powinna wynosić 140 cm. Jeśli chodzi o długość to powinien być on o 20 cm dłuższy niż wzrost użytkownika. Warto jednak wyraźnie pokreślić, że im większy materac tym bardziej komfortowy sen.

Piankowy czy sprężynowy?

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas wybierania materaca jest jego budowa. Obecnie do najpopularniejszych należą materace piankowe oraz materace kieszeniowe. Zarówno jedne jak i drugie występują w różnych stopniach twardości. Materace piankowe wykonane są w głównej mierze z elastycznych pianek, które bardzo dobrze dostosowują się do kształtu ciała. Materace kieszeniowe składają się z kilkudziesięciu kieszonek, w których umieszczone są sprężyny. Każda z nich pracuje osobno, dzięki czemu tego typu materac stanowi doskonałe podparcie dla ciała.

materac piankowy czy sprężynowy

materac piankowy czy sprężynowy

Strefy twardości

Przeglądając materace w Ostrowcu na Materaceostrowiec.pl zauważysz modele podzielone na strefy twardości. Każda strefa przeznaczona jest dla innej części ciała. Inną twardość ma materac w strefie głowy, inną w okolicy ramion a inną w części, gdzie ułożone są nogi. Dzięki podziałowi na strefy materac idealnie podtrzymuje ciało osoby śpiącej i gwarantuje komfortowy sen. Przykładem takiego materaca jest Hilding Dance. Materace strefowe są polecane przez specjalistów, aczkolwiek nie każdy powinien z nich korzystać. Strefy twardości dostosowują się do osób o przeciętnym wzroście. Jeśli jesteś osobą niską lub bardzo wysoką poszczególne strefy twardości mogą przeszkadzać Ci podczas snu. Także osoby, które w nocy „wędrują po łóżku” nie powinny sięgać po takie materace.

Obecnie w sprzedaży jest wiele bardzo różnych materacy. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Wybierając materac dla siebie zwróć uwagę przede wszystkim na jego twardość. Kolejnym niezwykle ważnym elementem jest powierzchnia spania, która nie może być zbyt mała, ponieważ nie zapewni komfortowego snu. Na koniec zwróć uwagę na dodatkowe opcje takie jak np. podział na strefy twardości. Wszystkie te cechy razem sprawią, że Twój materac będzie idealny, a Ty po wstaniu z łóżka będziesz rześki i wypoczęty.

 

 

© 2013-2020 by SN2.EU