piątek, 31 styczeń 2020 12:24

Obraz do salonu wybierz wzór w najmodniejszej odsłonie tego roku

Obraz do salonu Obraz do salonu

Nasz dotychczasowy wygląd salonu może się zmienić o 180 stopni, jeśli odświeżymy znajdujące się w nim akcenty dekoracyjne. Za pomocą dodatków możemy zmienić zwykły wystrój w najmodniejszą stylizację pod słońcem. Taka metamorfoza zajmie nam tylko chwilę, a efekty przejdą nasze najśmielsze oczekiwania.

Spośród wielu różnych możliwości, jakie możemy wybrać, zdecydowaliśmy się na obraz do salonu. Dlaczego postawiliśmy na taką dekorację? Ponieważ, jak przekonamy się o tym za chwilę, zmieni znacznie więcej, niż można przypuszczać. Efektowny wzór – floralny motyw, geometryczna kompozycja czy urokliwy pejzaż – wprowadzi do dziennego pokoju akcent, który nada pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. W tym roku bogactwo trendów jest naprawdę imponujące, dlatego każdy, bez względu na to, jaka estetyka jest mu bliska, znajdzie coś idealnego dla siebie.

Kwiaty w malarskiej odsłonie

Naszą podróż po modnych obrazach rozpoczniemy od floralnych akcentów. Trend, o którym chcemy powiedzieć, pojawił się już w zeszłym roku, ale teraz rozgości się na dobre w naszych wnętrzach. Jest to rozwiązanie nie tylko dla miłośników piękna, ale także dla wielbicieli dawnego malarstwa, a dokładniej holenderskich martwych natur. Przepiękne, kwiatowe kompozycje zaprezentowane na intensywnie czarnym tle wprowadzą do wystroju styl, elegancję i wdzięk. W jakiej aranżacji sprawdzi się taki obraz do salonu? Kwiaty w barokowym wydaniu to propozycja nie tylko do stylu glamour. Wieszając taką kompozycję na ścianie minimalistycznego lub industrialnego pokoju, przełamiemy współczesny design akcentem z dawnych czasów. W ten sposób stworzymy wnętrze o eklektycznym uroku. By takie przedstawienie prezentowało się jak najlepiej, zdecydujmy się na wielkoformatowe płótno.

Tryptyk w najmodniejszym kolorze

Tryptyk

Tryptyk

 

W przestronnym pomieszczeniu z pewnością trafionym pomysłem jest trzyczęściowy obraz do salonu. Tryptyk pozwoli nam stworzyć rozbudowaną, efektowną i przyciągającą wzrok ozdobę, która stanie się wyrazistą dominantą dotychczasowej aranżacji. Pytanie, jakie powinniśmy zadać, brzmi: co może się pojawić na takiej ściennej dekoracji. Dajemy całkowitą swobodę przy wyborze wzoru, chcemy się natomiast skupić na kolorystyce ozdoby. W tym roku najmodniejszym odcieniem jest Classic Blue – kolor, który jest jednocześnie wyrazisty i efektowny, a zarazem uniwersalny, ponieważ prezentuje się znakomicie z wieloma różnymi barwami. W zależności więc od tego, w jakiej estetyce urządziliśmy pokój, możemy postawić na inne przedstawienie. Malowniczy widok – na przykład wzburzone morze – będzie się świetnie prezentować w marynistycznym stylu, geometryczna kompozycja w wydaniu 3D ożywi minimalistyczną przestrzeń, a folkowy motyw sprawdzi się w rustykalnej aranżacji.

Odrobina Afryki w naszym klimacie

Obraz w stylu neo antyk

Obraz w afrykańskie motywy

Jeśli chcemy ożywić dotychczasową stylizację i jednocześnie wprowadzić do niej pogodny, egzotyczny klimat, świetnym rozwiązaniem będzie wzór inspirowany afrykańską kulturą, a dokładniej geometryczny deseń, jaki występuje na tkaninach, z których szyje się barwne, ludowe stroje. Afrykańskie motywy co jakiś czas wracają na salony, zawsze jednak w nieco zmienionym wydaniu. W 2020 roku przybrały nowoczesną, oszczędną w wyrazie formę, dlatego będą się doskonale prezentować w towarzystwie współczesnego designu. Wspomnieliśmy już o tym, że eklektyzm jest zawsze dobrym pomysłem na wyczarowanie efektownej aranżacji, właśnie dlatego spróbujmy zestawić egzotyczny akcent z europejskim wzornictwem. Kryterium przy wyborze odpowiedniego obrazu może być aspekt kolorystyczny. Postawmy na deseń w takim odcieniu, by pasował do ścian lub mebli w salonie.

Inspiracje starożytną Grecją

Obraz w stylu neo antyk

Obraz w stylu neo antyk

Z Afryki przenosimy się teraz do Grecji, ale nie tej współczesnej, lecz starożytnej. Moda na neo antyk rozkwita właśnie w najlepsze, dlatego jeśli szukamy pomysłu na naprawdę zjawiskową ozdobę salonu, koniecznie wybierzmy obraz inspirowany dawną, śródziemnomorską kulturą. Na płótnie może się pojawić klasyczna świątynia, ujęcie eksponujące rząd kolumn o bogato zdobionych głowicach lub, i to jest nasz faworyt, wizerunek przepięknej, marmurowej rzeźby. Od pewnego już czasu na topie pozostaje właśnie marmur (lub jego imitacje), a także lastryko. Antyczne akcenty będą się doskonale komponować z tymi surowcami, a jeśli takie elementy osadzimy we współczesnej, minimalistycznej aranżacji, zyskamy oszałamiający efekt. Im mniej ozdób pojawi się w wystroju, tym lepiej będą się prezentować greckie przedstawienia. Pozwólmy im grać pierwsze skrzypce, a wnętrze zyska niepowtarzalny charakter.

Kluczem do wyczarowania zjawiskowej stylizacji jest nie tylko dobór najmodniejszych akcentów. Ważne jest także to, by takie elementy stworzyły harmonijną całość z naszym dotychczasowym wystrojem salonu. Spośród zaprezentowanych tutaj pomysłów wybierzmy więc te, które będą pasować do naszego mieszkania, bo wówczas zyskamy pewność, że efekt będzie dokładnie taki, o jaki nam chodziło.

Tekst przygotowany we współpracy z Myloview.pl

© 2013-2020 by SN2.EU