piątek, 15 marzec 2019 12:51

Czy kubki termiczne to to samo, co termosy? Przykłady i porady w dobieraniu

Utrzymanie ulubionego napoju w pożądanej temperaturze przez długi czas i przy każdej pogodzie stanowi nie lada wyzwanie. Na rynku znaleźć można mnóstwo propozycji takich jak podgrzewane podkładki czy kubki z podłączeniem USB. Najczęściej zależy nam jednak na możliwości napicia się ciepłego napoju w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu. Co wtedy wybrać?

Kubek termiczny a termos – podstawowe różnice

Na pozór wyglądają identycznie. Przeglądając oferty sklepów, takich jak DUKA, można bez problemu natrafić zarówno na designerskie w formie kubki termiczne jak i zmyślnie zaprojektowane termosy. Różni je jednak kilka kwestii, które mają duże znaczenie w użytkowaniu: sposób otwarcia, wielkość, a także czas utrzymywania napoju w odpowiedniej temperaturze.

Kubek termiczny na szybki wypad i w drodze do pracy                     

Niewątpliwą zaletą kubków termicznych, które możesz znaleźć między innymi w sklepie DUKA, jest możliwość skorzystania z nich w każdej sytuacji. Łatwe odbezpieczanie ułatwia napicie się ciepłego napoju nawet w biegu. Umożliwia też skorzystanie z kubka, jadąc samochodem. Kolejną zaletą jest także niewielka możliwość rozlania i poparzenia się. Mały otwór, przez który wydobywa się napój jest umieszczony w taki sposób, aby nawet na dziurawych szosach móc bez przeszkód napić się kawy.

Kubki termiczne nadają się na krótsze trasy, gdzie ceniony jest podręczny kształt i szybkość użycia. Są one zazwyczaj mniejsze od termosów i bez trudu zmieszczą się nawet do niewielkich rozmiarów torby czy plecaka.

Termos – wspólne wyjazdy za miasto

Termos jest świetnym rozwiązaniem, aby utrzymać właściwą temperaturę napoju na wyjeździe, wycieczce w góry czy na przykład przy ognisku. W odróżnieniu od kubków termicznych, nie daje on możliwości picia napoju bezpośrednio z pojemnika, ale ma dołączony i wbudowany w formę, kubek. Umożliwia też higieniczne podzielenie się napojem z pozostałymi członkami wyprawy. Termosy są na ogół większe, co niezbyt dobrze sprawdza się, kiedy mamy jedynie małą torbę, jednak jest doskonałym rozwiązaniem na dłuższe wycieczki.

© 2013-2020 by SN2.EU