piątek, 15 marzec 2019 12:51

Czy kubki termiczne to to samo, co termosy? Przykłady i porady w dobieraniu

Utrzymanie ulubionego napoju w pożądanej temperaturze przez długi czas i przy każdej pogodzie stanowi nie lada wyzwanie. Na rynku znaleźć można mnóstwo propozycji takich jak podgrzewane podkładki czy kubki z podłączeniem USB. Najczęściej zależy nam jednak na możliwości napicia się ciepłego napoju w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu. Co wtedy wybrać?

Kubek termiczny a termos – podstawowe różnice

Na pozór wyglądają identycznie. Przeglądając oferty sklepów, takich jak DUKA, można bez problemu natrafić zarówno na designerskie w formie kubki termiczne jak i zmyślnie zaprojektowane termosy. Różni je jednak kilka kwestii, które mają duże znaczenie w użytkowaniu: sposób otwarcia, wielkość, a także czas utrzymywania napoju w odpowiedniej temperaturze.

Kubek termiczny na szybki wypad i w drodze do pracy                     

Niewątpliwą zaletą kubków termicznych, które możesz znaleźć między innymi w sklepie DUKA, jest możliwość skorzystania z nich w każdej sytuacji. Łatwe odbezpieczanie ułatwia napicie się ciepłego napoju nawet w biegu. Umożliwia też skorzystanie z kubka, jadąc samochodem. Kolejną zaletą jest także niewielka możliwość rozlania i poparzenia się. Mały otwór, przez który wydobywa się napój jest umieszczony w taki sposób, aby nawet na dziurawych szosach móc bez przeszkód napić się kawy.

Kubki termiczne nadają się na krótsze trasy, gdzie ceniony jest podręczny kształt i szybkość użycia. Są one zazwyczaj mniejsze od termosów i bez trudu zmieszczą się nawet do niewielkich rozmiarów torby czy plecaka.

Termos – wspólne wyjazdy za miasto

Termos jest świetnym rozwiązaniem, aby utrzymać właściwą temperaturę napoju na wyjeździe, wycieczce w góry czy na przykład przy ognisku. W odróżnieniu od kubków termicznych, nie daje on możliwości picia napoju bezpośrednio z pojemnika, ale ma dołączony i wbudowany w formę, kubek. Umożliwia też higieniczne podzielenie się napojem z pozostałymi członkami wyprawy. Termosy są na ogół większe, co niezbyt dobrze sprawdza się, kiedy mamy jedynie małą torbę, jednak jest doskonałym rozwiązaniem na dłuższe wycieczki.

Czytany 124 razy

Razem przez życie

  • 1