czwartek, 14 marzec 2019 11:20

Twój trawnik opanowały chwasty? Na ratunek przychodzi Chwastox

Piękny trawnik to wizytówka każdego domu. Dlatego jeśli trawę zaatakowały chwasty i chcesz się ich jak najszybciej pozbyć to musisz zaopatrzyć się w środki do tego specjalnie przeznaczone. Zobacz, czym zakończysz walkę z uporczywymi, niechcianym roślinami.

Zapobieganie zachwaszczeniu trawnika

Pojawienie się chwastów na trawniku jest wynikiem nieprawidłowej pielęgnacji murawy, jak np. niewłaściwa wysokość koszenia, brak nawożenia czy niewłaściwe podlewanie. Prawidłowo pielęgnowany trawnik powinien być koszony co 5-7 dni, na wysokość ok 6 cm. Regularne koszenie przyczynia się do wyniszczenia wielu gatunków chwastów, które nie mają szans rozwinąć liści i kwiatów. Osłabione chwasty są wypierane przez trawę. Kolejnym błędem w pielęgnacji trawnika jest brak nawożenia, który powoduje spowolnienie tempa odrastania źdźbeł traw. Chwasty miastom nie wymagają dużej ilości składników pokarmowych do rozwoju. Dlatego na nienawożonych trawnikach chwasty bardzo szybko przejmują dominację nad trawą.

Przeczytaj także: https://porady.org/nasiona-traw-jaki-nawoz-najlepszy-na-poczatek.

Niewłaściwa wilgotność gleby to powód na pojawienie się chwastów

Chwasty potrafią przetrwać w skrajnych warunkach pogodowych. Na zbyt mokrych powierzchniach mogą pojawić się nieestetyczne rośliny np. turzyce, które tworzą na trawniku okrągłe kępy. Natomiast przy zbyt osuszonej glebie ziarna trawy nie mają sposobności na rozwój przez brak odpowiedniego nawodnienia. Chwastom taka sucha gleba nie przeszkadza i bardzo chętnie się w takich miejscach zadomawiają.

Zainfekowane ziarna trawy

Niskie jakości mieszanki nasion traw mogą być zanieczyszczone nasionami chwastów. Wysiewając takie nasiona jest dużo prawdopodobieństwo na zachwaszczenie trawnika. Dlatego pamiętaj, aby zawsze kupować nasiona do traw od sprawdzonych producentów.

Chwastox pomoc w chwastach

Pojedyncze chwasty występujące na powierzchni trawy można usuwać ręcznie, choć nigdy nie wiadomo czy dany chwast został w całości usunięty z gleby. Pamiętaj, że chwasty to uporczywe rośliny, a ich korzenie rozwijają się głęboko w ziemi. Dlatego najlepszym pomysłem na wyplewienie tych paskudztw z trawnika jest użycie produktów do odchwaszczania. Szeroką gamę herbicydów - środków chwastobójczych znajdziemy w Ziemovit. Możesz zastosować do swojego trawnika na przykład Chwastox Complex 260. Który powoduje hamowanie wzrostu chwastów , a później do ich śmierci. Produkt ten jest tak dobierany, aby chwasty na dany preparat się nie uodporniały. Dlatego może on być używany przez bardzo długi czas.

Produkt Chwastox zamówisz w sklepie naszogrodniczy.pl.

© 2013-2020 by SN2.EU