czwartek, 24 styczeń 2019 13:07

Powody, dla których warto kupować firanki do salonu

Moda wnętrzarska przynosi rozmaite zmiany w sposobie dekorowania naszych ulubionych wnętrz. Stosunkowo niedawno, jednym z elementów dekoracyjnych, bez których nie wyobrażano sobie np. salonu, czy sypialni, były firany. Dziś jednak, coraz więcej osób odchodzi od tej ponadczasowej dekoracji.

A szkoda, bo naszym zdaniem firanki do salonu to niezbędny dodatek, który dopełnia wygląd wnętrza. O powodach dla których warto w tej kwestii być tradycjonalistą opowiemy w tym artykule.

Postaw na funkcjonalność firanki do salonu

Jedną z najważniejszych cech, jakie można przypisać firankom do salonu (jak i do innych wnętrz), jest ich funkcjonalność. To dzięki nim możliwe jest zasłonięcie okna przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz. Jeśli zestawimy firanki wraz z zasłonami, zyskamy podwójną funkcję – dzięki tej dekoracji okna możliwa staje się ochrona przed promieniami słonecznymi wpadającymi do wnętrza. Z kolei użycie wyłącznie białych firan, sprawi, że wnętrze rozjaśni się, co ważne jest szczególnie w salonach, do których wpada mała ilość naturalnego światła, szczególnie więc tych wychodzących na stronę północną.

Piękna dekoracja salonu

Niezaprzeczalnie, wybór firanki do salonu najczęściej dyktowany jest chęcią udekorowania wnętrza. Piękna firanka, dopasowana do stylu salonu, będzie idealnym dopełnieniem pomieszczenia. Wybranie odpowiedniego rodzaju okiennej ozdoby nie jest rzeczą trudną, wystarczy zastanowić się, jaka firanka będzie najbardziej pasować stylem do naszego salonu. Do dużych okien i wnętrz w stylu klasycznym świetnie sprawdzą się długie firany, ze zdobieniami. Do wnętrz skandynawskich pasować będą proste, gładkie firanki. Warto pomyśleć też przed zakupem, o długości firanki jaką chcemy mieć w swoim salonie. To również ważny aspekt dekoracyjny, który ma istotny wpływ na wygląd wnętrza. W klasycznych postawić lepiej na długie, ciągnące się do ziemi firanki (opcjonalnie z zasłonami), w nowoczesnych pomieszczeniach, dobrze wyglądać będą firanki krótkie.

Modne tkaniny na firanki do salonu

Firanki stanowią ogromną grupę ozdób, wykonanych z rozmaitych tkanin. Dzięki temu, wybrać można najbardziej dopasowane do wnętrza firany, które pięknie podkreślać będą jego wystrój. Dokonując wyboru koniecznie przyjrzyjcie się materiałowi z jakiego uszyta jest upatrzona firanka. Będzie to istotne zarówno w codziennym funkcjonowaniu – ciężki i gęsty materiał firanki ograniczy dostęp słońca do pomieszczenia, lekkie firany rozświetlą pokój, jak i przy czynnościach pielęgnacyjnych i czyszczeniu firan. Obecnie bardzo modne są woale, które chętnie łączy się z ciężkimi, długimi zasłonami. Zainteresowanie wzbudzają też firany wykonane z ażuru, chętnie sięga się po aksamit oraz żakard. Nie są to oczywiście jedyne, modne materiały na firanki do salonu, niemniej jednak, z pewnością najpopularniejsze.

Zdjęcie Nathan Dumlao

© 2013-2020 by SN2.EU