wtorek, 06 grudzień 2016 12:06

Co to jest showroom i po co się go odwiedza?

Showroom, jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce w którym można coś obejrzeć. Co ciekawe studia istnieją zarówno w wersji internetowej (wirtualne showroomy) jak i w wersji stacjonarnej. Można w nich znaleźć dosłownie wszystko – poczynając od mebli i oświetlenia a kończąc na elementach odzieży czy butach.

 Showroom ma za zadanie zaprezentować wybrane produkty w sposób obiektywny, nie promując konkretnej marki czy producenta a skupiając uwagę klienta na produktach. Atelier mają na celu prezentację oferty danego sklepu, zachęcając do kupna danego produktu.

Czy warto?

Jeżeli wykańczamy mieszkanie i brakuje nam odpowiedniego oświetlenia pewnością warto odwiedzić showroom właśnie z oświetleniem, gdzie zobaczymy przeróżne lampy "na żywo", zaprezentowane w o wiele bardziej atrakcyjny sposób niż w marketach czy sklepach. W salonach są zazwyczaj produkty bardziej ekskluzywne, przeznaczone dla osób o odpowiednim wyczuciu smaku. Nie są to miejsca w których znajdziemy typowe, sieciowe produkty, raczej możemy liczyć na unikatowe i niespotykane przedmioty, które często zachwycają swoją oryginalnością. Warto zobaczyć np. dany mebel na własne oczy, aby móc lepiej z wizualizować sobie jego obecność w naszym mieszkaniu.

Jak znaleźć showroom?

Wbrew pozorom nie jest to takie proste pytanie. Wiadomo, że najwięcej takich miejsc jest w większych miastach. Dla przykładu, showroom w Warszawie to prawie codzienność, podczas gdy w Radomiu showroomy nadal nie są często spotykane. A jak szukać? Najlepiej za pomocą Internetu. Jednak należy się liczyć z tym, że wpisując w wyszukiwarkę hasło "showroom warszawa", na liście wyników w większości zobaczymy internetowe salony.

Stacjonarnie czy online?

Tutaj wszystko zależy od preferencji danej osoby. Wiadomo, że w przypadku atelier odzieżowych, tymi najczęściej odwiedzanymi są internetowe, natomiast jeżeli chodzi o meble czy oświetlenie warto przejść się do salonu i na własne oczy zobaczyć wybrany produkt przed zakupem. Zwłaszcza, jeżeli jego cena  nie jest niska.

© 2013-2020 by SN2.EU