piątek, 17 czerwiec 2016 08:58

Owady – zmora lata

Latem większość czasu spędzamy w ogrodzie, na świeżym powietrzu. Poranna kawa i śniadanie smakuje najlepiej na tarasie. Niestety tą sielankę mogą popsuć nam osy, które nie wiedzieć czemu przy stole są zawsze szybciej niż my. Także muszki owocówki, które krążą nad pozostawionymi bez opieki owocami niczym sępy oraz beztrosko zażywają relaksacyjnej kąpieli w naszym świeżo wyciśniętym soku, nie wzbudzają naszej sympatii.

Ci bywalcy naszych domów, pomijając oczywiście komary, to najbardziej uciążliwe letnie owady. Pojawiają się wszędzie, a szczególnie tam, gdzie znajdują się owoce, słodycze i napoje.

Osy ze względu na odwłok wyposażony w ostre jak brzytwa żądło, sieją strach, przez co skutecznie mogą odebrać apetyt i popsuć nawet najlepsze garden party. Muszki owocówki z kolei są mniej agresywne, za to mocno uciążliwe. Pojawiają się nagle „nie wiadomo skąd” i żerują na naszym jedzeniu. Przyciąga je zapach fermentujących owoców i rozkładających się szczątków organicznych, a także wino, słodkie napoje, konfitury a nawet pieczywo. Wystarczy pozostawić te produkty na kuchennym blacie, a już po chwili staną się przystanią dla nieproszonych gości.

Czy owady te mogą być dla nas groźne?

W przypadku os sprawa jest dość oczywista. Każdy z nas zapewne słyszał o przypadkach  śmiertelnych, które spowodowane były użądleniem w okolicach jamy ustnej czy gardła. Bardzo ważne jest picie z przezroczystego naczynia i uważne sprawdzanie każdego kęsa. Jeśli zaś chodzi o muszki owocówki to niewiele osób wie, że żerując na naszym jedzeniu przenoszą groźne dla zdrowia bakterie i wirusy spotkane w poprzedniej „stołówce”, którą mógł być pobliski kosz na śmieci.

Sposoby na pozbycie się intruzów
         

Z racji tego, iż owady te w naszym towarzystwie od zawsze czuły się dobrze, a coraz cieplejszy klimat sprzyja rozwojowi ich populacji, wciąż poszukujemy nowych, skutecznych sposobów na radzenie sobie z „nieproszonymi gośćmi. – „Miniona zima była bardzo łagodna, a okres letni prognozowany jest ponownie jako bardzo ciepły, więc możemy się spodziewać, że i w tym sezonie liczebność owadów będzie porównywalna lub nawet większa niż w roku ubiegłym. Warto zatem zaopatrzyć się w pułapki, które pomogą nam walczyć z tymi uciążliwymi owadami” – mówi Sylwia Lewicka, specjalista ds. marketingu Kwazar Corporation Sp. z o.o.

Zamiast wiec niepotrzebnie eksperymentować warto skorzystać z gotowych, wysoce skutecznych pułapek, których działanie zostało potwierdzone w licznych testach.
Smart Trap to seria inteligentnych pułapek na osy, szerszenie, muchy, a także muszki owocówki, dzięki którym w łatwy sposób pozbędziemy się tych uciążliwych owadów.

Smart Trap na osy i muchy.


Dzięki odpowiedniej kompozycji substancji wabiących pułapka ta skutecznie, ale zarazem selektywnie przyciąga owady niepożądane jak muchy czy osy. Jest natomiast w pełni bezpieczna dla owadów pożytecznych, takich jak pszczoły czy trzmiele. Ze względu na ryzyko zwabienia owadów, pułapki nie należy stosować wewnątrz pomieszczeń. Największą skuteczność osiągają po wywieszeniu ich w miejscu nasłonecznionym na wysokości około 1,2 m od powierzchni gruntu, niedaleko tarasu czy altanki. Doskonale sprawdzają się również w cukierniach czy restauracjach na otwartym powietrzu.
Cena: 23 zł. (promocja!) www.sklep.kwazar.com.pl


Smart Trap na muszki owocówki.


W pułapce tej zastosowano specjalnie skomponowany płyn wabiący o ulepszonej formule, składający się z wyselekcjonowanej mieszanki naturalnych, wzmocnionych atraktantów spożywczych. Dzięki takiemu rozwiązaniu skutecznie wabi ona owady. Dodatkowo specjalnie zaprojektowana konstrukcja pułapki sprawia, że schwytany w nią owad nie ma możliwości ucieczki. Ta niewielkich rozmiarów, estetyczna kula pomaga pozbyć się uciążliwych owadów z kuchni, spiżarni, małych piekarni, cukierni, dojrzewalni owoców, restauracji i sklepów.
Cena: 12 zł. (promocja!) www.sklep.kwazar.com.pl

© 2013-2020 by SN2.EU