piątek, maj 24, 2024
poniedziałek, 03 marzec 2014 16:13

Dbaj o swój czas!

Praca, dom, dodatkowe zajęcia – wszystkie te aktywności sprawiają, że ciągle brak nam czasu na przyjemności. Domowe obowiązki często stają się drugą pracą na pełen etat. Nie mamy czasu na rozwijanie swoich pasji, podróże czy na zwykły odpoczynek. Czas to zmienić! Przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą Ci wygospodarować czas dla siebie!

Zrób listę!
Usiądź i skrupulatnie stwórz listę rzeczy, które zajmują Ci najwięcej czasu. Pranie, prasowanie a może sprzątanie czy zakupy? W drugiej kolumnie wypisz aktywności, które nie widnieją w Twoim codziennym grafiku, a które są dla Ciebie ważne. Następnie wyznacz dni, w które będziesz wykonywała jeden ‘nieprzyjemny’ obowiązek, a potem w ramach nagrody zrobisz coś czego od dawna Ci brakuje. Stwórz harmonogram dopasowany do twoich potrzeb.

Znajdź czas!
Łatwo powiedzieć…. Wcale nie! Chciałabyś więcej czasu poświęcać na spotkania z przyjaciółmi i rodziną? Zobacz jak możesz pogodzić je z Twoimi obowiązkami. Może dobrym rozwiązaniem będą wspólne zakupy, czy zwykłe rozmowy z przyjaciółką przez telefon w drodze do pracy. Zafunduj sobie zestaw głośnomówiący i korzystaj z niego podróżując autem. Brak Ci czasu na ulubioną książkę? Stojąc w korku , zamiast radia słuchaj książki w wersji audio. Codziennie ‘tracimy’ mnóstwo niewykorzystanych okazji. Dla Pań prowadzących dom, największym pożeraczem czasu zapewne okaże się gotowanie dla domowników. Przygotowanie posiłków, stanie przy kuchence, ciągłe sprawdzanie czy potrawa jest już gotowa to istny koszmar. Zainwestuj! Na rynku pojawiły się nowe naczynia sterowanie falami radiowymi Zepter SmartLife, które poinformują Cię, kiedy Twoje danie jest już gotowe bądź jeśli wystąpią nieprzewidziane okoliczności a Ty w tym czasie możesz spokojnie oddać się przyjemnościom gdyż buzzer ma zasięg nawet 30metrów!

Zrób sobie przerwę
Porozmawiaj ze swoim partnerem, rodziną czy przyjaciółmi jak możecie rozwiązać problem braku czasu. Nie musisz zawsze być doskonała! Każdy zasługuje na chwile tylko dla siebie. Zafunduj sobie wyjazd, o którym od dawna marzysz czy zapisz się na zajęcia, o których niedawno czytałaś. Nigdy nie miałaś czasu na kurs salsy? Zapisz się teraz! Taka chwila relaksu napełni Cię nową energią tak potrzebną na co dzień!