wtorek, listopad 28, 2023
piątek, 13 maj 2011 12:27

Kraj Faraonów na każdą kieszeń

W ostatnich latach trendy związane z wyborem zagranicznych podróży wakacyjnych przez Polaków były stabilne i przewidywalne. Sytuacja w roku obecnym znacznie się zmieniła.   

 

Z danych firmy Dreamtours.pl wynika, że najbardziej popularne do tej pory Egipt i Tunezja nie są już najczęściej poszukiwanymi kierunkami turystycznymi Polaków.

Sytuacja polityczna w Afryce Północnej sprawiła, że najpopularniejsze dotychczas lokalizacje – Egipt i Tunezja, mimo spadku cen wycieczek do tych państw, przestały być atrakcyjne dla Polaków. Obecnie klienci biur podróży szukają bezpiecznych kierunków, takich jak Grecja, Turcja czy Hiszpania. Z danych biura podróży Dreamtours.pl wynika również, że największym zainteresowaniem cieszą się wycieczki stacjonarne, z możliwością wykupu opcji fakultatywnych.

Znacznie różnią się od siebie również kierunki poszukiwane przez zamożniejszych klientów – ci najchętniej wybierają kraje egzotyczne - Dominikanę, Kubę, Meksyk oraz Bali. Osoby o mniej zasobnym portfelu najczęściej decydują się na wybór kraju europejskiego, często z opcją dojazdu własnego – głównie jest to Bułgaria i Chorwacja.

W ostatnim okresie zanotowaliśmy drastyczny spadek zainteresowania wycieczkami do Egiptu i Tunezji, mimo że oferta na te kierunki zawiera znacznie niższe ceny, niż w roku ubiegłym. W tym roku znacznie mniej osób wyjedzie do krajów Afryki Północnej, Polacy wolą wybrać któryś z krajów Unii Europejskiej, jak Grecja, Hiszpania czy Bułgaria. To sprawia, że oferty wycieczek do kraju Faraonów lub byłej Kartaginy są w tej chwili w bardzo przystępnej cenie – mówi Tomasz Krzyżaniak, prezes DreamTours.pl.

Więcej na www.dreamtours.pl