czwartek, lipiec 18, 2024
czwartek, 08 sierpień 2019 17:35

Wyprawa do Barcelony czy do Malagi - gdzie warto jechać na urlop?

Loty do Barcelony Loty do Barcelony

Hiszpania od wielu lat należy do czołówki, jeśli chodzi o najchętniej odwiedzane miejsca w Europie.

Łagodny śródziemnomorski klimat, długie ciepłe lato i liczne plaże otoczone knajpkami sprawiają, że w okresie wakacyjnym chętniej kierujemy wzrok w stronę Półwyspu Iberyjskiego. Z kolei tanie bilety lotnicze i krótkie połączenia stanowią kolejne argumenty za wyborem właśnie tego miejsca na cel podróży. Zestawiając dwa hiszpańskie miasta, postaramy się udowodnić, jak ciekawym krajem jest Hiszpania i jak różnorodnie można tam spędzić czas.

Loty turystyczne do Barcelony i Malagi

Metropolitalną Barcelonę i niewielką malowniczą Malagę równie wiele łączy, co dzieli. Dzieli z pewnością odległość, ponieważ przemieszczając się między oboma miastami, trzeba pokonać niemal tysiąc kilometrów. Różnicę stanowi także wielkość obu miast i ich ranga. Barcelona to centrum turystyki, gospodarki i jedno z najważniejszych miast nie tylko w Hiszpanii, ale całej Europie. Z kolei o Maladze możemy powiedzieć, że jest jednym z najstarszych europejskich miast i ważnym hiszpańskim portem rybackim.

Oba miasta łączy położenie tuż przy wybrzeżu Morza Śródziemnego i bajeczne warunki dla turystów. Costa del Sol, czyli Wybrzeże Słońca, to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w Europie. Zaczyna się właśnie w okolicach Malagi i rozciąga dalej na południe. To tutaj znajduje się niezliczona ilość hoteli, pensjonatów i atrakcji turystycznych. Można skosztować świeżo wyłowionych ryb, grillowanych przed niewielkimi lokalnymi knajpkami. Zapachy przypraw i świeżych owoców morza zachęcą do degustacji nawet największych sceptyków.

Stolica Katalonii może się poszczycić podobnymi warunkami, jednak jej plaże usytuowane są w obrębie miasta. Osoby wybierające lot do Barcelony z pewnością skierują swoje kroki na Barcelonetę. To jedna z najbardziej popularnych plaż w mieście i uznawana za jedną z najlepszych plaż miejskich na świecie. Z głównego placu w Barcelonie można na nią dotrzeć pieszo w dziesięć minut. Takie położenie w połączeniu z temperamentem Hiszpanów sprawia, że życie na plażach toczy się niemal przez całą dobę.

Podróże śladami znanych artystów

Jak wiadomo, to ludzie tworzą miasta. Chodzi przede wszystkim o och klimat oraz atmosferę, jednak w przypadku Barcelony możemy mówić o tworzeniu miasta w sensie dosłownym. Bezwzględnie najbardziej wpływowym dwudziestowiecznym architektem działającym w Katalonii, był Antoni Gaudi. To dzięki jego projektom obecna Barcelona ma tak charakterystyczny wygląd. Projekty Gaudiego słyną z ogromnego przywiązania do natury i mnóstwa drobnych dekoracji. Na tworzone w tym stylu budynki możemy natknąć się w wielu miejscach. W centrum miasta i na jego obrzeżach jest ich tak wiele, że całą podróż do Barcelony można by poświęcić jedynie na ich zwiedzanie.

Malaga może poszczycić się równie sławnym reprezentantem, choć jego prace może nie mają takiego wpływu na kształt miasta. Mają za to wpływ na wrażliwość niemal każdego człowieka, ponieważ mówimy o twórczości Pablo Picasso. Znany na całym świecie malarz urodziła się w Maladze i tam spędził wczesną młodość, zanim wyjechał do Paryża. Odrestaurowany szesnastowieczny pałac, w którym mieszkała rodzina artysty, obecnie jest muzeum poświęconym jego twórczości. Warto zwrócić uwagę na tanie loty do Hiszpanii i odwiedzić muzeum, choćby po to, aby podziwiać ponad dwieście prac artysty, zgromadzonych w jednym miejscu.

Perełki architektoniczne

Warto rezerwować loty do Barcelony i Malagi nie tylko z powodu bajecznych plaż i dzieł znanych mieszkańców. W każdym z miast znajdują się miejsca, których po prostu nie można ominąć, wybierając się w podróż do Hiszpanii.

W przypadku Barcelony mowa o Sagrada Familia, czyli Kościele Świętej Rodziny. Stanowi on niedokończone jeszcze dzieło wspomnianego już Gaudiego, które uznaje się za jego najwybitniejszy projekt. Świątynia jest ciągle w budowie, która trwa od końca dziewiętnastego wieku. Budowla z założenia ma przedstawiać jeden kompletny organizm i co charakterystyczne dla Gaudiego, mocno nawiązuje do natury. Zarówno na zewnętrznej elewacji, jak i wewnątrz świątyni znajduje się ogromna ilość zdobień i oryginalnych kompozycji architektonicznych.

Ruiny twierdzy Alcazaba to charakterystyczna budowla Malagi, która przypomina o obronnym charakterze miasta i jego historii. Przebudowany w dziewiątym wieku rzymski fort przez wieki bronił dostępu do miasta i stanowił najważniejszy punkt jego umocnień. Obecnie wewnątrz obiektu znajduje się muzeum archeologiczne. O rzymskiej obecności na tych terenach przypominają ruiny teatru rzymskiego sprzed ponad dwóch tysięcy lat, położone nieopodal twierdzy.

Tanie loty z Polski

Dzięki tanim biletom lotniczym i dużej ilości połączeń, Hiszpania wydaje się leżeć wyjątkowo blisko naszego kraju. Podróż do wymienionych hiszpańskich miast trwa około trzech godzin. Bezpośrednie loty do Barcelony można odbyć z Warszawy. Tymczasem do Malagi polecimy między innymi z Wrocławia. Bez trudu można też znaleźć tanie loty z jedną przesiadką.

Cena podróży dla obu połączeń jest podobna. Rezerwując bilety lotnicze z odpowiednim wyprzedzeniem, możemy zapłacić za nie już od trzystu złotych w obie strony. Dzięki temu Hiszpania staje się atrakcyjnym miejscem nie tylko na słoneczne wczasy, ale także weekendowy wypad w stylu city break. Aby sprawnie zarezerwować i wyszukać tanie loty do Hiszpanii, pomocna będzie wyszukiwarka lotów eSky – zawłaszcza, ze wyposażono ją w funkcję MultiLine, z pomocą której można znaleźć dogodne loty przesiadkowe i to w bardzo korzystnych cenach. To miejsce z ogromną bazą danych, w której bez trudu znajdziemy interesujące połączenie, a także zakwaterowanie w Hiszpanii.