czwartek, kwiecień 18, 2024
wtorek, 17 wrzesień 2019 20:52

Miejsce warte poznania czyli Olsztyn koło Częstochowy

Olsztyn szlak Orlich gniazd Olsztyn szlak Orlich gniazd

Polska jest piękna i niezwykle ciekawa. Zamiast marzyć o niedostępnych zagranicznych destynacjach na końcu świata, warto wybrać się na krótkie lokalne wycieczki, które mogą dać mnóstwo frajdy dorosłym i dzieciom.

Jedna z miejscowości godnych uwagi to Olsztyn koło Częstochowy. To kolejne miejsce w województwie śląskim, do którego warto wybrać się w najbliższy weekend.

Polska jest piękna i niezwykle ciekawa. Zamiast marzyć o niedostępnych zagranicznych destynacjach na końcu świata, warto wybrać się na krótkie lokalne wycieczki, które mogą dać mnóstwo frajdy dorosłym i dzieciom. Jedna z miejscowości godnych uwagi to Olsztyn koło Częstochowy. To kolejne miejsce w województwie śląskim, do którego warto wybrać się w najbliższy weekend.

Olsztyn koło Częstochowy i Szlak Orlich Gniazd

Z pewnością każdy miłośnik historii słyszał o Szlaku Orlich Gniazd. Szlak biegnący śladami starych zamków, z których do współczesności zachowały się tylko lepiej lub gorzej utrzymane ruiny. Jeden z nich to zamek w Olsztynie. Na wzgórzu górujący nad miejscowością leżą ruiny tego zamku, który warto odwiedzić wraz z dziećmi. Raz na jakiś czas na zamku organizowane są różne ciekawe imprezy okolicznościowe, a także święto Szlaku Orlich Gniazd. To może być wspaniałą okazją do zobaczenia prawdziwej zbroi rycerskiej albo sokolników. Dla dzieci to niesamowita przygoda i doświadczenie do zapamiętania na wiele lat. To również okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, do aktywnego dnia pełnego niespodzianek. Można zaplanować inne wycieczki szlakiem Orlich Gniazd, odwiedzając jeszcze na przykład zamek w Ogrodzieńcu.

Olsztyn szlak Orlich Gniazd

Olsztyn szlak Orlich Gniazd

Inne ciekawe imprezy okolicznościowe w Olsztynie

Wizyta na zamku w Olsztynie to oczywiście największa atrakcja dnia. Tak spędzony weekend z pewnością spodoba się dzieciom oraz miłośnikom historii. To jednak jeszcze nie koniec atrakcji. Można zrobić o wiele więcej, planując na przykład spacer po polskich terenach zielonych. Olsztyn koło Częstochowy leży na Jurze Krakowska-Częstochowskiej. To bardzo atrakcyjny teren dla osób interesujących się wspinaczką na skałach. Warto zatem za was bardzo wygodne buty i po prostu wybrać się na spacer. Pod tym względem ukształtowanie terenu w okolicach Olsztyna koło Częstochowy jest naprawdę doskonałe. Taki ruch na świeżym powietrzu z pewnością odrobinę odczuje się w mięśniach, jednocześnie spacer nie będzie zbyt forsowny i męczący na przykład dla małych dzieci. Piękne okoliczności przyrody to jedna z największych atrakcji tej części województwa śląskiego. Warto uciec tutaj od zgiełku miasta, aby pozachwycać się naturalnym otoczeniem zrelaksować na łonie natury. Dla osób lubiących towarzystwo innych osób, jak również pyszne regionalne jedzenie, inny pomysł na ciekawie spędzony czas to wizyta w okolicznych karczmach i restauracjach.

Weekend pełen pyszności

Polskie restauracje zmieniają się i oferują coraz pyszniejsze menu. Dla miłośników naprawdę dobrej kuchni świetnym pomysłem na weekend będzie wizyta w karczmach i zajazdach w okolicach Olsztyna koło Częstochowy. Tamtejsza kuchnia z pewnością będzie odpowiadała nawet najbardziej wybrednym podniebieniom. Warto szukać imprez tematycznych organizowanych przez zajazdy albo skusić się na kuchnię sezonową. Wtedy to serwowane są potrawy przygotowywane ze świeżutkich składników, które dostępne są tylko o określonej porze roku. Z pewnością jesienna kuchnia w Olsztynie koło Częstochowy zachwyci pysznymi smakami.