piątek, maj 24, 2024
czwartek, 24 październik 2019 21:36

Wymarzone miejsce na narty

Narty w Alpach Narty w Alpach

Szukając idealnego miejsca do spędzenia zimowego urlopu, warto zastanowić się nad odwiedzeniem zagranicznych kurortów. Jedną z ciekawych propozycji mogą być narty w Alpach szwajcarskich. Z pewnością będzie to niezapomniane doświadczenie i jedna z wyjątkowych wypraw życia. Jak się przygotować do takiego wyjazdu?

 

Wybierz kurort narciarski


Przygotowując się do wyjazdu w Alpy szwajcarskie trzeba wybrać miejsce, które pozwoli skorzystać z dobrze przygotowanego stoku i spędzić czas w dogodnych warunkach. Można wybrać np. kurort narciarski Verbier. To miejscowość położona u podnóża masywu Pleureur. Znajduje się w kantonie Valais, w dystrykcie Entremont, w dolinie Val de Bagnes. Położony jest na wysokości ok. 1 500 m n.p.m. W samym miasteczku mieszka niespełna 3 000 osób jednak jest ono znane jako popularny kurort narciarstwa alpejskiego.

Spakuj się mądrze


Decydując się na wyjazd w Alpy, każdy nastawia się na aktywne spędzanie czasu na nartach. W związku z tym należy zabrać odpowiedni dla siebie sprzęt lub wypożyczyć go na miejscu. Nie można zapomnieć o ubraniach specjalnie przygotowanych do jazdy na nartach. Powinny być one wodoodporne, ale jednocześnie muszą skutecznie odprowadzać wilgoć. W takich ubraniach będzie wygodnie i nic nie powinno zakłócać jazdy. Przy wyborze należy kierować się jednak własnymi preferencjami oraz wygodą.

Poczytaj o miejscu, w które się wybierasz


Narty w Alpach szwajcarskich zobowiązują do zapoznania się z kulturą regionu oraz pozyskaniem innych informacji na ten temat. Warto sprawdzić, czy w kurorcie z łatwością będzie można komunikować się w języku, jaki znamy, jak walutę należy zabrać ze sobą oraz jakich zasad trzeba przestrzegać. Dobrze też sprawdzić godziny zakwaterowania oraz komunikację dostępną w okolicy. Przydatną informacją będą także dodatkowe udogodnienia oferowane w hotelu. Takie rozwiązania pozwolą na bezstresowy wyjazd. Będzie można skupić się podczas niego tylko na jeździe na nartach, miłym spędzaniu wolnego czasu oraz wypoczynku w kurorcie.