środa, 30 październik 2019 10:12

Pielgrzymki po Europie

Pielgrzymka Pielgrzymka

Biura pielgrzymkowe, nieustannie organizują pielgrzymki do różnych, świętych miejsc na terenie całej Europy. Warto wiedzieć, gdzie najlepiej się wybrać i na co zwrócić uwagę.

 

Najpopularniejsze kierunki pielgrzymek

Jednym z popularniejszych miast, w którym organizuje się pielgrzymki, jest Paryż. Pielgrzymi z całego świata, chętnie odwiedzają to Francuskie miasto, aby zwiedzić Katedrę Notre Dame. Przy okazji, swoje kroki kierują także do Lourdes. Mieści się ono wprawdzie 8 godzin od Paryża, jednak warto się tam udać. W Lourdes znajduje się Bazylika Najświętszej Maryi Panny, a także słynna Grota Objawień. Pielgrzymki, mają także możliwość odbycia kąpieli w specjalnym źródełku z cudowną wodą. 

Wiele osób decyduje się także na pielgrzymki do Włoch.  Słoneczna Italia jest kierunkiem wyjazdów nie tylko wczasowiczów, ale także katolików. Jak łatwo się domyślić, bardzo chętnie wybierają się oni przede wszystkim do Watykanu. Audiencja u papieża Franciszka, odwiedzenie grobu Jana Pawła II, a także bazyliki św. Piotra, to obowiązkowe punkty wielu pielgrzymek. Ponadto, warto też wybrać się do Asyżu i do Wenecji. 

Pielgrzymki poza Europę

Biura podróży bardzo często stoją przed zadaniem, zorganizowania pielgrzymki zagranicznej. Częstym kierunkiem podróży jest Portugalia, a dokładniej Fatima. To tam w 1917 roku Matka Boża objawił się trójce młodych pasterzy i przekazała im trzy tajemnice. Na miejscu objawień, została ustawiona Bazylika oraz Kapica Objawień. Będąc w Portugalii, warto także udać się do Lizbony. Tam znajduje się Klasztor Hieronimitów, w którym znajdują się zachwycające grobowce, różnych znanych osób. 

Pielgrzymki w Polsce

Warto podkreślić, że pielgrzymki nie są organizowane jedynie do zagranicznych miejsc kultu. Na terenie Polski, także znajduje się wiele miejsc, które warto zobaczyć. Pielgrzymi, chętnie wybierają się do Częstochowy. Oprócz corocznych pieszych pielgrzymek na Jasną Górę, organizuje się także bardzo dużo pielgrzymek wyjazdowych. Pielgrzymi, mają także bardzo wiele lokalnych miejsc kultury. Liczne bazyliki i sanktuaria Maryjne są regularne odwiedzane przez mnóstwo ludzi. Podobnie jak w Lourdes, także w niektórych polskich kościołach znajdują się źródełka ze świętą wodą. 

© 2013-2020 by SN2.EU