niedziela, grudzień 10, 2023
wtorek, 20 sierpień 2019 14:30

Timberland - odpowiedzialni za siebie i innych

Timberland team Timberland team

Odpowiedzialne podejście, uczciwe warunki zatrudnienia, zrównoważona produkcja. Coraz więcej marek nie pozostaje temu obojętnym.

Marka Timberland wyznaje takie wartości od lat i podkreśla, że ponad 250 000 pracowników, w 3000 fabrykach, w 30 krajach codziennie wytwarzających produkty Timberland, to część jednej, wielkiej rodziny. Czarno na białym, bo… O wszystkim mówią liczby. A Timberland wciąż ma ochotę na więcej.

Fabryka Timberland

Fabryka Timberland

Już blisko 25 lat marka dba o bezpieczne i zrównoważone środowisko pracy zgodnie z Kodeksem Postępowania, którym podlegają nie tylko pracownicy fabryki, ale również dostawcy oraz kontrahenci. Od 2011 roku Timberland – już jako część VF Corporation – pielęgnuje te zasady, które włączone zostały do globalnego Zbioru Reguł i Zasad.

A jak Timberland angażuje się lokalnie? W myśl filozofii słynnej kropli drążącej skałę, Timberland Polska aktywnie uczestniczy w programie Earthkeepers. Jak to wygląda w praktyce? W jedności siła! Aktywności dotyczą wszystkich – pracowników centrali oraz sklepów. Dzięki zaangażowaniu marki w prace charytatywne, pod kuratelą marki Timberland odbyło się już 18 eventów, organizowanych cyklicznie od 2005 roku.

Jakie plany w obrębie działań CSR ma producent legendarnych, żółtych traperów? Timberland jasno i klarownie wyznacza sobie cele na 2020 rok:

- 100% bawełny organicznej w 100% ubrań marki

- 100% obuwia będzie zawierało w sobie przynajmniej jeden materiał pochodzący z recyklingu

- 100% skóry naturalnej użytej w obuwiu, czy akcesoriach pochodzić będzie z odpowiedzialnych garbarni Leather Working Group

- 100% butów i odzieży nie będzie zawierało w sobie szkodliwego polichlorku winylu ( PCV )

- Zasadzenie 10 milionów drzew do końca 2020r.

- Wskaźnik odpadów produkowanych przez markę oraz użytych w recyklingu wynosić ma 95%

- 80% pracowników Timberland zaangażowanych w wolontariat oraz akcje społeczne

Timberland od lat dba o to, by każda kolekcja powstawała w zrównoważonych miejscach pracy. W fabrykach, które są uczciwe, bezpieczne i wolne od dyskryminacji. W 1994 roku ustanowiliśmy Kodeks Postępowania, którego zasad trzymamy się do dziś. Dotyczą one globalnej standaryzacji warunków pracy w naszych fabrykach lub u naszych dostawców – które podlegają stałemu monitoringowi.

W 2011 roku Timberland stał się częścią VF Corporation a Kodeks Postępowania dołączył do globalnego Zbioru Reguł i Zasad, którym objęte są wszystkie fabryki oraz najważniejsi kontrahenci, współpracujący z VF. Jeśli chcesz sprawdzić, jak to działa w praktyce przeczytaj więcej na stronie internetowej VF. Regularnie przeprowadzane audyty w miejscach pracy mają za zadanie wykrycie wszelkich nieprawidłowości u samych źródeł oraz wdrożenie programów uzdrawiających i pokazanie najlepszych praktyk.

Timberland Polska, którego właścicielem jest firma Marketing Investment Group, od początku angażuje się w program Earthkeepers, angażując się działania CSR. W ramach strategii odpowiedzialnego biznesu pracownicy wszystkich sklepów oraz krakowskiej centrali spotykają się w różnych miejscach, potrzebujących pomocy i pracują charytatywnie. W sumie w Polsce odbyło się już 18 eventów, organizowanych cyklicznie od 2005 roku. Dzięki pełnopłatnemu programowi wolontariatu pracowniczego przepracowaliśmy ponad 15 000 godzin na rzecz społeczeństwa i środowiska.

Timberland sadzenie drzew

Timberland sadzenie drzew

Timberland sadzenie drzew

Timberland sadzenie drzew

Timberland sadzenie drzew

Timberland sadzenie drzew