piątek, luty 23, 2024
wtorek, 04 marzec 2014 13:10

Antologia L.U.C już w drugiej połowie marca

L.U.C postanowił zatrzymać na chwilę swój pęd i spełnić życzenie fanów. Po nagraniu 10 albumów studyjnych na rynku pojawi się specjalne, przekrojowe wydawnictwo ukazujące cztery twarze liryczne wrocławskiego tekściarza i producenta. Na krążku muzycznym znajdą się wybrane przez fanów utwory, w części pochodzące z niedostępnych już na rynku płyt.

Łukasz L.U.C Rostkowski od ponad dekady odważnie kroczy swoją indywidualną, ambitną ścieżką, często prowadzącą pod prąd, niezależną od trendów i mody. Dzięki konsekwencji, konceptualizmowi swych projektów i bezkompromisowości zbudował wyjątkowo eklektyczne i otwarte grono odbiorców, zdobywając zarazem najważniejsze nagrody kulturalne w kraju m.in. Mateusza Trójki, Paszport Polityki, Yacha, nominacje do Fryderyków, Superjedynek i Gwarancji TVP Kultury.

Artysta przez ostatnią dekadę był tak zaangażowany w liczne projekty, że jak sam mówi, zapomniał o własnym 10-leciu twórczości. - Zgodnie z tytułem jednej z moich ostatnich płyt – „Nic się na stało”. Osobiście wole cyfrę 11, więc fajniej będzie ją świętować, jak okrągłą rocznicę - mówi L.U.C. - W końcu znalazłem chwilę na to, by się zatrzymać. Ten album zapowiada pewną zmianę - nowy etap w mojej twórczości, którego efekty będą pewnie widoczne w przyszłym roku. To także forma podziękowania tym wszystkim, którzy pracowali ze mną i pomagali mi w tej drodze - dodaje artysta.

Dwupłytowy album pod tytułem „PRZEKRÓJ”, wzbogacony pakietem videoklipów, pojawi się na rynku już 20 marca. Promować go będzie nowy singiel, przygotowany we współpracy z gronem zacnych twórców. Część utworów na płycie pochodzi z niedostępnych już na rynku płyt, których wartość sięga czasem nawet kilkaset złotych.

L.U.C już teraz zapowiada także specjalną trasę koncertową, której premiera odbędzie się 26 marca, w trakcie Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.