środa, 25 maj 2011 14:00

Mądry prezent na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jedne z najbardziej wyczekiwanych dni przez wszystkie dzieci. A my rodzice mamy w tym czasie ogromny problem… co kupić? Bo przecież nie sztuką jest kupić dziecku prezent w czasach, w których rodzice cierpią raczej na nadmiar niż niedostatek sklepowej oferty. Sztuką jest sprawić dziecku właśnie mądry prezent.

 

Dostęp do komputera, Internetu i gier komputerowych powoduje, że coraz młodsze dzieci wykazują zainteresowanie tą formą rozrywki. A rodzice decydując się na te gry, nie zawsze kierują się walorami edukacyjnymi, lecz najczęściej ulegają presji dzieci. A niestety, sporą ich część stanowią przepełnione agresją gry walki i pełne przemocy „zabijanki”.

My proponujemy rozsądnym rodzicom bądź dziadkom serię gier edukacyjnych: Akademia Umysłu (Pamięć, Koncentracja Szybkie Czytanie). Składają się ze specjalnie opracowanych ćwiczeń, które zwiększają zdolność zapamiętywania , wspomagają koncentrację oraz uczą sprawnego czytania i przyswajania informacji u dzieci.
Atutem programów jest możliwość osiągania kolejnych poziomów trudności, co potrafi dostarczyć nawet tym najmniejszym użytkownikom prawdziwych emocji, zachęcając ich do wielogodzinnych ćwiczeń umysłu.
Co ważne docenili je również jurorzy tegorocznej edycji Konkursu „Świat przyjazny dziecku”, a wśród nich m.in Artur Barciś( aktor), Magdalena Łazarkiewicz (reżyserka i scenarzystka) oraz telewizyjna „Superniania”- Dorota Zawadzka.

Cała seria Akademia Umysłu( czyli cz.1 i cz.2)  otrzymała w tym Konkursie główną nagrodę w kategorii multimedia.
Konkurs po raz IX. został zorganizowany przez  Komitet Ochrony Praw Dziecka, a jego celem jest m.in. wyróżnienie i nagrodzenie produktów dla dzieci w wieku 0-14 lat obecnych na polskim rynku, dostosowanych pod względem formy i treści do wieku dziecka, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną dziecka.    

Więcej informacji na: www.akademia-umyslu.pl

 

© 2013-2020 by SN2.EU