środa, 04 kwiecień 2018 12:34

Kiedy należy nosić kołnierze ortopedyczne?

W sklepach medycznych nie brakuje produktów, które pomagają nam uśmierzyć ból czy łatwiej funkcjonować, kiedy nasz organizm nie działa do końca dobrze.

 

Są to nie tylko wózki inwalidzkie czy poduszki ortopedyczne. Warto zaznaczyć, że bardzo dużo osób kupuje również specjalne kołnierze. Kiedy znajdują one zastosowanie? W jakich sytuacjach należy zdecydować się na takie rozwiązanie?

Warto zaznaczyć, że kołnierze ortopedyczne mają za zadanie chronić pacjentów w aspekcie urazów szyjnych. W końcu zapobiegają obciążeniu tej konkretnej części kręgosłupa. To jednak nie wszystko. Kołnierze ortopedyczne są również stosowane po to, aby nie nadwyrężać rdzenia kręgowego. Jak są zbudowane? Jeśli chodzi o zewnętrzną część, to jest ona wykonana ze skorupy polietylenowej. Jakie jest jej zadanie? Warto wiedzieć, że odpowiada ona za nadanie odpowiedniego kształtu temu specjalistycznemu produktowi. Natomiast część wewnętrzna jest wykonana z pianki. Zasadniczo powinna być wygodna, komfortowa i sprawiać, że noszenie kołnierza nie będzie powodowało żadnego kłopotu. Producenci dokładają wszelkich starań, aby wytwarzane przez nich poduszki ortopedyczne, kołnierze czy inne tego typu elementy charakteryzowały się nie tylko funkcjonalnością, ale również wygodą. Nic więc dziwnego, że lekarze najczęściej zalecają takie właśnie produkty swoim pacjentom.

Trzeba zaznaczyć, że kołnierze ortopedyczne są bardzo uniwersalne. Wszystko dlatego, że można je dopasować do konkretnego pacjenta. Są zapinane natomiast za pomocą rzepów. Kiedy stosuje się kołnierze ortopedyczne? Trzeba podkreślić, że są one konieczne w przypadku chorób odcinka kręgosłupa szyjnego. Lekarze zalecają takie elementy również wtedy, kiedy są obecne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego, takie jakie skolioza czy dyskopatia. Często kołnierze ortopedyczne są konieczne w aspekcie osób, które przechodzą rehabilitację po wypadkach. To bowiem sposób na to, aby stopniowo organizm wracał do pełnej sprawności, a konkretne elementy naszego ciała nie były niepotrzebnie nadwyrężone. Warto podkreślić, że najczęściej kołnierze ortopedyczne są noszone przez okres około 40 dni. Wszystko jest rzecz jasna zależne od konkretnego przypadku medycznego.

Wyświetlony 422 razy
© 2013-2019 by SN2.EU