środa, 04 kwiecień 2018 11:17

Wskazania do wykonania zabiegu leczniczego Terapuls

Przewlekłe dolegliwości bólowe, stany zapalne, obrzęki – te dolegliwości mogą mieć różne przyczyny i przytrafiają się niezależnie od wieku. Współczesna medycyna w leczeniu tego rodzaju schorzeń sięga po coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Przykładem takich nowoczesnych technologii stosowanych w lecznictwie jest zabieg o nazwie Terapuls. Co warto o nim wiedzieć?

 

Czym jest zabieg leczniczy Terapuls?

Zabieg leczniczy Terapuls polega na wytworzeniu przy pomocy specjalnej głowicy przykładanej do ciała pacjenta pola elektromagnetycznego. W tym celu wykorzystuje się prądy o wielkich częstotliwościach przesyłane w postaci impulsów, pomiędzy którymi występują dłuższe przerwy. – Tłumaczy ekspert z Uzdrowiska w Cieplicach, które oferuje szeroki wachlarz zabiegów leczniczych. - Duża moc impulsów i długotrwałe przerwy sprawiają, że efekt cieplny w trakcie zabiegu zostaje zminimalizowany, ale powstałe w ten sposób fale pobudzają błonę komórkową. Wpływa to na ruch jonów, przez co dochodzi do zmiany właściwości fizycznych oraz chemicznych tkanek, które ulegają przekrwieniu. Naczynia krwionośne rozszerzają się i stają się bardziej przepuszczalne, przepływ krwi jest większy, a napięcie mięśniowe obniża się. Dzięki temu Terapuls eliminuje dolegliwości bólowe, likwiduje stany zapalne oraz obrzęki.

Kiedy wykonuje się zabiegi lecznicze Terapuls?

Przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe działanie zabiegu leczniczego Terapuls sprawia, że korzystają z niego pacjenci o różnorodnych schorzeniach. Zabieg ten jest szczególnie zalecany w sytuacjach, takich jak:

  • Choroby stawów – ostre, jak i przewlekłe zapalenia stawowe i okołostawowe, zwyrodnienia;
  • Choroby kręgosłupa i kości – zmiany zwyrodnieniowe, osteoporoza;
  • Urazy – złamania (zabieg może być przeprowadzony nawet z opatrunkiem gipsowym), trudno gojące się rany, krwiaki wywołane urazami, stany po operacjach chirurgicznych;
  • Stany zapalne – zapalenia zatok obocznych nosa, ucha, migdałków, krtani, oskrzeli, nerwów, przydatków macicy, pochewek, ścięgien;
  • Zaburzenia krążenia, owrzodzenia troficzne;
  • Nerwobóle i zespoły bólowe;
  • Choroby skóry;
  • Odmrożenia.

Zabiegi Terapuls przeprowadzane są w profesjonalnych ośrodkach leczniczych, w tym w uzdrowiskach, gdzie stanowią ważny punkt pobytów sanatoryjnych, a także programów rehabilitacyjnych. Zabiegi lecznicze Terapuls to szansa nie tylko na pozbycie się bólu, ale także na zwalczenie przewlekłych stanów zapalnych oraz uporczywych obrzęków.

Wyświetlony 268 razy
© 2013-2019 by SN2.EU